Instagram kullananlara müjde! Artık cepten dah az yiyecek

Sosyal ağ Instagram, uygulamayı kullanılırken cep telefonları için internet tüketimini azaltacak yeni bir özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı. Platform kullanılırken daha az hücresel veri kullanılmasını sağlayan bu özellik Android için geliştirildi.

GİRİŞ 06.06.2019 10:45 GÜNCELLEME 06.06.2019 10:49 TEKNOLOJİ
Instagram kullananlara müjde! Artık cepten dah az yiyecek
Instagram kullananlara müjde! Artık cepten dah az yiyecek

Facebook bünyesindeki şirketten yapılan duyuruya göre bu özelliği seçen kullanıcıları hem daha az veri tüketecek, hem de içeriği daha kısa yüklenme süreleri ile görüntüleyebilecek.

 

 

Önümüzdeki günlerde dünya genelinde Android cihazlar için kullanıma sunulacak bu özellik ile Instagram, farklı internet hızları ve tüketim alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak daha fazla insana kesintisiz bir Instagram deneyimi sunmayı hedeflediğini açıkladı.

NASIL ÇALIŞIYOR?

 

 

Instagram, artık yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesi ve videoların önden yüklenmesi için üç seçenek sunacak. Ayarlarda “Hesap” sekmesi altında “Hücresel Veri Kullanımı” başlığındaki bu özellik ile video ve yüksek çözünürlüklü görsellerin önden yüklenmesi engellenebilecek.

Bu özellik aktive edilerek Instagram’da yüksek çözünürlüklü içerikleri görüntülemek için “Hiçbir zaman”, “Yalnızca Wi-Fi” ve “Hücresel Veri + Wi-Fi” arasında seçim yapılabilecek.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Zzk 3 ay önce Şikayet Et
    Benim yanlis bir cumlem oldu mu.olduysa uzgunum farkli sebeplerden.isteniyorsa oyle yapilsin.yanlis bilgi ve olumsuz tepki icin.saygilar Saygilar bakanimiza da. Saygilar mudurumuze.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR