Haber 7

Instagram'a Karanlık mod özelliği geldi! İOS ve android için Instagram güncellemesi

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcılarının merakla beklediği dark mode yani karanlık mod özelliğini meraklılarının beğenisini sundu. Şimdilik iOS kullanıcıları için yayınlanan güncellemenin yakın zamanda Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.
GİRİŞ 09.10.2019 09:25 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
Instagram'a Karanlık mod özelliği geldi! İOS ve android için Instagram güncellemesi

Popüler sosyal medya medya platformu Instagram, Apple'ın iOS 13 güncellemesi ile sunduğu karanlık mod özelliğinin ardından çok gecikmeden karanlık mod özelliğini Instagram kullanıcılarına sundu. Kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplayan Dark mode (Karanlık mod), OLED ekran teknolojisine sahip cihazlarda pil tüketimine doğrudan etki ederken göz sağlığını da sıradan ekranlara nazaran daha az etkiliyor.

 

 

INSTAGRAM KARANLIK MOD GÜNCELLEMESİNİ YAYINLADI!

Facebook'un çatısı altında tüm en yeni özellikleri anında bünyesine katan Instagram, kullanıcılarının merakla beklediği karanlık mod özelliğini yayınladığı güncelleme ile birlikte kullanıcılarının beğenisine sundu. Uygulamanın ayarlar bölümünden aktif edilecek uygulama isteğe bağlı kullanılabilecek. 

 

 

Bununla birlikte yakın zamanda Facebook için de kullanıma sunulması beklenen yeni modu diğer popüler uygulamalarında eklemesi bekleniyor.

Ayrıca şimdilik sadece iOS cihazlar için kullanıma sunulan karanlık mod özelliğini Instagram uygulamanızın ayarlar bölümünde göremiyorsanız panik yapmayın. Popüler sosyal medya devinin söz konusu güncellemeyi dağıtması bir kaç gün alacak gibi görünüyor.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.