Haber 7

Facebook'un yeni görüntüsü ortaya çıktı

Sosyal medya devi Facebook, yakın gelecekte gece modu özelliğini devreye sokuyor. Peki yeni arayüz nasıl görünüyor? İşte Facebook'un bir süredir üzerinde çalıştığı yeni yüzü...
GİRİŞ 21.10.2019 18:13 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
Facebook'un yeni görüntüsü ortaya çıktı

iOS 13 ile birlikte iPhone'lara gece modu desteği gelse de, uygulamaların da ayrıca bu modu desteklemesi gerekiyor. Son olarak Facebook'un da bu moda geçiş yapacağı ortaya çıktı. Ancak ilk etapta bu mod Android yüklü cihazlara sunulacak. Şirketten konuyla ilgili bir açıklama gelmemiş olsa da, platformun yeni arayüzü internete sızdı. Görsellere bakıldığında Facebook'ın Twitter'a fazlasıyla benzediği dikkatlerden kaçmıyor.

 

NEDEN GECE MODUNA GEÇİŞ YAPILIYOR?

OLED ekranlı telefonlarda daha düşük pil tüketimi sunan bu mod ayrıca kullanıcıların göz sağlığını da koruyor. Bu nedenle son zamanlarda uygulamaların bu trende uyduğu ve gece moduna geçiş yaptığı görülüyor. Ancak Facebook'un getirdiği tek yenilik bu olmayacak.

 

 

İnternet sitesi üzerinde yapılan yeniliklerle birlikte artık ana sayfaya daha düzenli bir yapı hakim. Aynı zamanda ana sayfada artık daha az simge yer alıyor. Sol tarafta önemli uygulamalar ve olaylar listeleniyor.

Şirketin yeni özelliği yarın sabah aktif hale getireceği söyleniyor.

Yorumlar

0
  • canturk

    1 ay önce Şikayet Et buyuk ısraıl devletı kurulmadı o yuzden yasa gırdı yas tutuyor o yuzden de facebook arayuzu sıhahlastı bunu kımseye soyleyemıyorlar ama yasta olduklarıda bılınsın ıstıyorlar 100 yıllık emek ve heves suya dustu farklı yollar aradılar ama umutları kırıldı
    Toplam beğeni
    • hknslh

      1 ay önce Şikayet Et yasta oldukları doğrudur da sitenin koyu olmasıyla onun bir alakası yok. Uzun zamandır olan bir proje bu ve bir çok uygulamada geçiyor koyu tasarıma.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.