Haber 7

En ucuz 5G'li Redmi K30 olacak

Xiaomi alt markası Redmi uygun fiyatlı akıllı telefon tanıtımlarına devam ediyor. Yakın zamanda Note 8 serisiyle giriş ve orta segmentte rekabeti daha agresif bir noktaya getiren şirketten bu defa Redmi K30 serisi modeller gelecek.
GİRİŞ 03.11.2019 14:30 TEKNOLOJİ
Metin Boyutu
En ucuz 5G'li Redmi K30 olacak

Redmi, daha önceki bir etkinlikte K30 ve K30 Pro’nun Galaxy S10 serisindeki gibi ekrana gömülü ön kameraya sahip olacaklarını onayladı. Telefonlarda, bize göre ekranın sağ köşesinde çift ön kamera kullanılacak.

 

Redmi K30 5G bağlantısıyla geliyor

Redmi’nin bu ay içerisinde duyuracağı K30 modeller aynı zamanda 5G ağlara destek sunacak. Zaten uygun fiyatlı olması beklenen telefonlarda MediaTek işlemci kullanılacak. Bu gelişme akıllı telefonların fiyatlarının daha düşük seviyede olmasını sağlayacak. K30 serisi muhtemelen 5G desteğine sahip en ucuz akıllı telefonlar olacak. Henüz net değil ancak K30 modeline MT6873 veya MT6885 işlemcilerinden biri güç verecek.

 

Bununla birlikte Redmi ve MediaTek arasındaki işbirliğinin de her geçen dün geliştiğini söylemek mümkün. Redmi yakın zamanda duyurduğu popüler telefonu Note 8 Pro’da da MediaTek çözümü Helio G90T işlemcisini kullandı.

Telefonlarla ilgili daha fazla ayrıntıya ne yazık  ki sahip değiliz. Yakın zamanda güvenilir bir kaynak da telefonların kasım ayı içerisinde tanıtılacağını aktarmıştı.

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.