Haber 7

Diğer telefon üreticileri: “Biz yavaşlatmıyoruz”

Eskiyen iPhone'ları yavaşlattığını kabul eden Apple'a yanıt veren Android'li telefon üreticileri planlı eskitmeyle ilgili ilk kez açıklamada bulundular
GİRİŞ 29.12.2017 12:17 Telefon
Metin Boyutu
Diğer telefon üreticileri: “Biz yavaşlatmıyoruz”

Apple’ın eski pillere sahip iPhone’ların kullanım ömrünü artırmak için telefonun işlem performansını düşürdüğünü açıklamasından sonra, ABD’li teknoloji devi ağır olarak eleştirilmiş ve üç ülkede davalık olmuştu.

Android’li akıllı telefon üreticileriyse rakipleri Apple’ın kabul ettiği gibi yaklaşımlar sergilemediklerini belirtti. Reddit kullanıcılarının fark etmesiyle ortaya çıkan ve sonrasında bağımsız testlerle kanıtlanan yaklaşım, yıllardır konuşulan iPhone’ların kasıtlı yavaşlatıldığı söylentisini de doğruladı.

Apple her ne kadar sebebini açıklamış ve özür dilemiş olsa da, teknoloji devi eleştirilmeye devam ediyor. Planlı eskitmelerin yasa dışı olduğu Fransa’da ise ciddi bir davayla karşı karşıya kaldı.

The Verge’e konuşan HTC ve Motorola, sattıkları telefonların pilleri eskise de işlemcilerini yavaşlatmadıklarını açıkladılar. Habere göre, LG, Sony ve Google da benzer açıklamalar yapmaya hazırlanıyorlar.

Yorumlar

5
 • vatansever

  11 ay önce Şikayet Et koca yalan eskiden 2gb rom la calisan telefon simdi kullanilmaz hale geldi cok yavasladi
 • GÖRELE...

  11 ay önce Şikayet Et tüketici haklarına saygılı olmak lazım bunun adına hırsızlık yolsuzluk derler paragözlü varlıklar...
 • mhmttt.özzzzz

  11 ay önce Şikayet Et pi ömrünü arttırmak için yapıyorlarmış yersen. sizin tlfonlar eskidi biz 5 bin tl lik telefon cıkarttık atın onlar yenisini alın ki bizimde cebimiz para görsün sizi sömürelim diyorlar kısacası :)
  Toplam beğeni
 • TALHA

  11 ay önce Şikayet Et hepsi çakal hepsi,hiç bir telefon 10 ay sonra aynı performansı vermiyor,hepsi gelen güncelleme ile yavaşlatılıyor,bilinçli olarak
  Toplam beğeni
 • vatansever

  11 ay önce Şikayet Et iphone kullanmama bir sebep daha
  • MÜSLÜMAN TÜRK

   11 ay önce Şikayet Et kullanmama ma
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.