Haber 7

'Şakam yok' dedi uyardı: Bitireceksiniz!

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sözleşme imzaladıkları müteahhitleri uyardı.
GİRİŞ 12.08.2017 15:54 Türkiye Ekonomisi
Metin Boyutu

Zonguldak'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bir otelde toplu açılış töreninde konuştu. 12 tesisin açılış toplu açılış törenini gerçekleştiren Veysel Eroğlu, sözleşme imzaladıkları müteahhit firmaları uyardı. 

''KUSURA BAKMAYIN BİZ SİZİ BİTİRİRİZ''

Eroğlu, bakanlığın zamanla yarıştığına dikkat çekerek şunları söyledi:
 
''Müteahhit firmalara ve onların çalışanlarına teşekkür ediyorum. Buradan sevgili müteahhitler size bir mesajım var. Biz Orman ve Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışan bir bakanlığız. Sloganımız da budur. Bizde birisine 'Ne zaman bitecek' diye sorduğumuz zaman 'En kısa zamanda' dediği zaman o artık işini kaybeder. Şu gün, şu saat, şu dakika deriz. Dolayısıyla müteahhit firmalar sözleşmede belirtilen tarih ve saatte bitireceksiniz. Bizzat takip ediyorum. Bitirmezseniz kusura bakma biz sizi bitiririz. Benim şakam yok. Çünkü biz zamanla yarışıyoruz. Paramız hazır. Yüzde 86'ı faize gidiyordu. Şimdi artık faiz lobisinin hortumu kesildi. İhale lobisinin hortumu kesildi. Toplanan vergiler artık millete hizmet olarak gidiyor. Bu bakımdan müteahhitlere peşinen teşekkür ediyorum.''

Eroğlu, ''Biz yapıyoruz, yapacağız. Bu kardeşiniz de söz verince yapar. Arkanızda dağ gibi bir Cumhurbaşkanımız var. Burada sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığı değil gelirken de gördüm. Buraya gelmek eziyetti. Artık dağlar deliniyor, tüneller açılıyor. Şu ana kadar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 2.5 milyar lira yatırım yaptı'' diye konuştu.
 
"BURAYI KALKINDIRMANIZ LAZIM''
 
Zonguldak'taki yatırımları anlatan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

''Söz verince yapın ama yapamayacağınız şeyin sözünü vermeyin. Dolayısıyla bunlar bizim sözümüz. 74 müjdenin 54'ü hemen bitmiş. Bunların 20 tanesi de bitiyor. Bunlar DSİ, Orman, Meteoroloji ve Doğa Koruma Milli Parklar çalışıyor. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile hareket ediyoruz. Bundan sonra ormanlar kırsal kalkınmanın lokomotifi olacak. Asgari ücretle çalışan bir kişi evlenmek için eş buluyor. Burada serveti olan belki ayda 4 bin lira geliri olan eş bulamıyor. Sevgili kardeşlerim gelin size ormandan bal ormanı kuralım. Muazzam bal üretimi yapın. Ceviz, badem, fıstık çamı sizlere bunları verelim. Kız istemeye de biz gidelim. Ne isterseniz artık var. İstiyorsanız eğer koyunla ilgileniyorsanız 30 koyun verelim. Süt sığırcılığı, koyunculuk ne istiyorsanız verelim. Çünkü burayı kalkındırmamız lazım. Nüfusun artması lazım. Dolayısıyla bu tesisler de hayırlara vesile olsun.''

Yorumlar

18
 • vatandaş

  10 ay önce Şikayet Et memlekette te hes yapılmadık akarsu kaldı mı acaba ne olacak bu işin sonu ? enerji için doğamız eriyip gidiyor.
 • dr. zeynel yetgin

  11 ay önce Şikayet Et biz senden razıyız.allah senden razı olsun.
  Toplam beğeni
 • ukaşe

  11 ay önce Şikayet Et Sayın Bakanım tebrikler. Yalnız Afyonkarahisarda ormancılık, ağaçlandırma çok yavaş, biraz destek istiyor Afyonkarahisar. Başka şehirler ağaçlar içinde bizim şehir ağaç bakımından çok fakir korular, ormanlar, büyük parklarla, endemik hayvan ve bitki bahçeleri ile memleketimizi yeşillendirmenizi bekliyoruz. Sevgilerle temiz yürekli hemşehrim.
  Toplam beğeni
  • ben

   11 ay önce Şikayet Et zekeriya doğru söylüyor. hatta akim en iyisi daha iyi ilgileniyorlar oraya da yazabilirsin.
  • zekeriya

   11 ay önce Şikayet Et bimere cimere yaz kardeşim. burada yazinca kimin haberi oluyor.
   Toplam beğeni
 • Hasan Baba 61

  11 ay önce Şikayet Et Helal olsun. Daha ne olsun. Böyle bir teklif nerede görülmüş. Tebrikler
  Toplam beğeni
 • serhat

  11 ay önce Şikayet Et helal putin gibi olun firmaları tehtit edin çünkü yaptırım güçünüz var bizim yok
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.