Haber 7

Araç muayenede kredi kartı dönemi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan, araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi ile ilgili olarak bir çalışma başlatıldığını söyledi.
GİRİŞ 22.12.2017 17:03 Türkiye Ekonomisi
Metin Boyutu
Araç muayenede kredi kartı dönemi!

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, araç muayene ücretlerinin nakit ve peşin olarak alınmasının araç sahiplerini zaman zaman sıkıntıya soktuğunu belirterek, “Bu ödemelerin kredi kartıyla ve taksitli ödenebilmesi için bir çalışmanız var mıdır? Ücretin nakit ve peşin tahsil edilmesinin sebebi nedir? Ülke genelindeki kaç tane araç muayene istasyonu vardır?” diye sordu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şu yanıtı verdi:

"Araç muayene ücretlerinden tahsil edilen Hazine paylarının, izlenen ayın yedinci günü akşamına kadar Maliye Bakanlığı hesaplarına işleticiler tarafından yatırılması gerekmektedir. Kredi kartı ile yapılan tahsilatların ise, bankalar tarafından yaklaşık olarak 40 gün sonra işleticilere ödenmesi ve bankalarca bu tahsilatlardan komisyon alınması nedeniyle, araç muayene ücretleri peşin olarak tahsil edilmektedir.

Öte yandan, araç muayene ücretlerinin kredi kartı ile ödenebilmesi ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı, işletici firmalar ve bankalar nezdinde bir çalışma başlatılmış olup, çalışmanın olumlu sonuçlanması durumunda kamuoyu bilgilendirilecektir."

Yorumlar

6
 • Ali

  9 ay önce Şikayet Et Devrim gibi bir karar olmuş maşaallah
 • rte

  9 ay önce Şikayet Et türkiye süper güç olma yolunda
  Toplam beğeni
 • mehmet

  9 ay önce Şikayet Et Geç kalmış bir uygulama
  Toplam beğeni
 • laedri

  9 ay önce Şikayet Et minubuslerde de kredi kartı istiyoruz..
  Toplam beğeni
 • vatandaş

  9 ay önce Şikayet Et Araç muayenesini de borç ile yaptıracak olan, bence o araçtan kurtulsun ve geçimini düzeltsin. Ya imkanlarımızın el verdiği şeyleri alalım, yada tasarruf ederek boçlanmadan alalım. " Borç zulümdür" buyruluyor. Damlaya, damlaya göl olur, biriktirelim (Ödemeye niyetlendiğimiz borç taksitleri kadar biriktirelim). "Bereket azda dır." Bankaya,faize,banka borcuna bulaşıpta midemize haram doldur mayalım!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.