Haber 7

Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

Pendik’te yakalanan yabancı uyruklu dilenci görenleri şaşırttı. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda dilencilik yaptığı tespit edilen kişinin üzerinden döviz bürolarında bile bulunmayan on beş farklı ülke parası çıktı
GİRİŞ 14.09.2018 13:33 ÜLKE'DE BUGÜN
Metin Boyutu

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınan Azeri uyruklu dilencinin üzerinden 2 bin 500 Türk Lirasının yanında 530 Euro ve 421 Amerikan doları çıktı. Bu paraların yanı sıra dilencinin üzerinde İran Riyali’nin yanında Suudi Arabistan Riyali, Katar Riyalı, Kuveyt Dinarı, Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi, Umman Sultanlığına ait Riyal ve Baisa olmak üzere altı Körfez ülkesinin parası bulundu. Körfez ülkelerine ait paralarla birlikte Lübnan Lirası ve Libya Dinarına da el kondu.

NEPAL PARASI BİLE VAR

 Yerkürenin en kuzeyinde yer alan ülkelerden İsveç’e ait Kron’un yanı sıra dünya haritasında yerini göstermekte zorluk çekilecek Nepal’e ait Rupi de dikkat çeken paralar arasında yer aldı. Sanskrit alfabesi ile yazılı Hindistan Rupisi ve Kril Alfabesiyle yazılı Rus Rublesi ise diğer dikkat çeken paralar oldu. Dört farklı alfabe (Latin, Arap, Kril, Sanskrit) ile yazılı olan banknotların hangi ülkelere ait olduğunun belirlenmesi için zabıta personeli yoğun mesai harcadı.

El konulan, toplam değeri yaklaşık on iki bin Türk Lirasını bulan dövizler 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesi hükmü gereği belediye Encümeni Kararıyla kamuya aktarılmak üzere Türk lirasına çevrildi.

Yorumlar

25
 • ABDÜSSAMED

  7 ay önce Şikayet Et Değerli kardeşlerim İslam dinini iyi okuyup iyi yaşasak bu insanlar türemez bizim dinimizde bir günlük nafakasını Temin edenin dilenmesi haramdır.Biz bu insanları bu hale getirdik halbuki onlar vicdan sömürüsü için bizlerden para topluyor banka hesapları çıkıyor günlük kazançları dudak uçuklatıyor niye çalışsın ki bu insanlar bir firmanın CEO su kadar gelir elde ederken bizde vicdanımızı rahatlatıyor sevaba giriyor sanıyoruz yanılıyoruz kişi eğer hayr yapacaksa mazlumu yoksulu kendi arayıp bulacak
 • gökan

  7 ay önce Şikayet Et Bir ekmek parası deyip dileniyorlar.O zaman 1 ekmek parasından fazla dilenmek haram olsun.Yalancı dilenci, sahtekar dilenci, namazı kılmadan camiden çıkanları bekleyip söğüşlemeye geçiyor...
 • guzitor

  7 ay önce Şikayet Et her yerden gelen türkiyede dilencilik yaparak avrupada calisarak kazanamadigini türkiyede birkac saat dilenerek elde ediyorlar neden calisalim diyorlar türkiyede bu kadar anayi varken dilenmek para kazanmak varken neden cep harcligina calisalim diyorlar .
  Toplam beğeni
 • YUSUF

  7 ay önce Şikayet Et Bu dilencilerin cogalması hep diyanetin vebalidir. Dilencilik dinimizde hoş karşılanmadığını söylemiyorlar. Allah diyeni geri çevirmeyin diyorlar. Bu konuda Aydın Müftülüğünü örnek gösteriyorum. Onlar dilencilikle iyi mücadele ediyorlar.
  Toplam beğeni
 • nusri

  7 ay önce Şikayet Et Dilenmek işi şebeke halini almış durumda. devlet buna bir çare bulmalı artık!
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.