Haber 7

Akılalmaz olay! Kendini öldü diye anons ettirdi

Adana'nın Kozan ilçesinde eşiyle arası bozuk olduğu iddiasıyla kendisi için "öldü" anonsu yaptıran kişi hakkında belediye suç duyurusunda bulundu
GİRİŞ 11.01.2019 08:30 ÜLKE'DE BUGÜN
Metin Boyutu
Akılalmaz olay! Kendini öldü diye anons ettirdi

Hacımirzalı Mahallesi'nde yaşayan Menderes Dinler adlı vatandaş iddiaya göre kendisini "Ergün" olarak tanıttığı belediye personeline kardeşi Menderes Dinler'in öldüğünü, bunu hoparlörden anons etmelerini söyledi.

Vatandaşın başvurusu üzerine belediyenin nöbetçi zabıta personeli, Menderes Dinler'in öldüğünü, cenazesinin yarın öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Buruk Mezarlığı'na defnedileceğini anons etti.

İlçe genelinde yapılan anons sonrası Menderes Dinler’in eşi ve akrabalarına gelen taziye telefonlarının ardından Dinler'in ölmediği, anons ilanını sahte isimle verdiği ortaya çıktı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü İzzet Kunt, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk'ün talimatıyla yanlış beyanda bulunmaktan Menderes Dinler hakkında Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü İzzet Kunt, “Bilginiz doğrultusunda cenaze anonsları zabıta müdürlüğünden yapılıyor. Gelen vatandaşlarımızın beyanı asıl olduğu için gelen vatandaşımız nöbetçi arkadaşımıza cenaze anonsu için başvuruda bulunmuş. Cenazesinin olduğunu, 30 yaşında kardeşinin vefat ettiğini ve anons ettirmek istediğini beyan etmiş. Nöbetçi arkadaşımız da şahsın verdiği bilgiler doğrultusunda yazmış, imzası karşılığında da tutanağı tutmuş ve şahsın imzasını almış. Biraz sonra belediyeye gelen ihbar üzerine şahsın eşi aramış bu öldü mü diye sormuş? Eşinin yaşadığını söylemiş. Bunun üzerine yapılan araştırma sonucunda eşleştirdik, kamera görüntülerine baktık. Vatandaşın yaşadığını, ismini değiştirerek söylediği tespit edildi. Biz de bunu başkanımıza bildirdik. Başkanımız da gerekli işlemi yapın dedi. Biz de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk ve gerekli evrakları sunduk, sonucunu bekliyoruz. Eşiyle arasında olan bir sıkıntıdan dolayı böyle bir yola başvurduğu söyleniyor" diye konuştu.

Yorumlar

2
 • zafergülten

  5 ay önce Şikayet Et kayra bey,peki ceza alıpda,uleen ben ceza aldım,keşkeee elime bir silah alıp sıksaydım,bari boşu boşuna ceza almazdım diye düşünürse ne olacak.
 • kayra-keskin

  5 ay önce Şikayet Et dengesi bozuk beyinlere dikkat etmeli yakında eline bir silah alır kurbanını seçer sonra
  Toplam beğeni
 • zafergülten

  5 ay önce Şikayet Et iyide adam kimseye zarar vermemiş,kendisini öldü göstererek bazılarına karşı zararsız bir eylem yapmış. ceza almaması lazım gelir diyorum. çünki bunu yapacağına eline bir silah yada bıçak alıp,silahlı,zarar verici bir eylem yapsaydı dahamı iyi olurdu.
  Toplam beğeni
  • Tolga

   5 ay önce Şikayet Et Oldu o zaman her canı sıkılan öldüm diye ilan versin. Böyle saçma şey olur mu tabiki bu işin cezası olmalı.
   Toplam beğeni
 • Deli Dumrul

  5 ay önce Şikayet Et Memlekette cezası olmayan o kadar suç var ki.
  Toplam beğeni
 • Melek Aktaş

  5 ay önce Şikayet Et kimliğe bakmak yok, ölüm belgesi görmek yok. İsteseler neden vatandaşı acılı gününde şöyle böyle. Ülke kurallara uymadığı, kurallara uymak ve uyulmasını istemek insana eziyet olarak algılandığı müddetçe saygısızlık, hak yeme, dolandırıcılık, sahtekarlık vb bitmez.
  Toplam beğeni
  • ErzDa

   5 ay önce Şikayet Et Hanımefendi bu işin ölüm işinin şakası olmaz ve o yüzden ki öyle herkes her belgenin sunulmasını beklemez. Adam sahtekarlık yapmış işte milyonda bir de olsa bu konuda sahtekarlık yapan çıkıyor.
   Toplam beğeni
  • Yasin

   5 ay önce Şikayet Et Tebrikler Melek Hanım. Çok doğru...
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.