Haber 7

5 kişiyi öldürdü, ardından bunu yaptı!

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde sevdiği kızı alamadığı için beş kişiyi öldüren cinayet zanlısının Fırat Yurdakul'un yargılanmasına başlanıldı. Zanlı ifadesinde, üç kişiyi vurduktan sonra bira ve sigara almak için bakkala gittiğini, burada tartıştığı bakkalı ve oğlunu da öldürdüğünü söyledi
GİRİŞ 11.01.2019 14:04 ÜLKE'DE BUGÜN
Metin Boyutu
5 kişiyi öldürdü, ardından bunu yaptı!

Sivas 1. Ağır Ceza Mahkemesinde, beş kişiyi öldüren cinayet zanlısı Fırat Yurdakul'un yargılanmasına bugün başlandı. Trabzon Beşikdüzü T Tipi Cezaevi'nde yatan zanlı duruşmaya SEGBİT sistemi üzerinden katılırken, olayda hayatlarını kaybeden Esen ailesinden duruşmaya katılan olmadı. Koral ailesi ise avukatları ile duruşmada hazır bulundu. 

KAN DONDURAN İFADELER 

SEGBİT sistemi üzerinden duruşmaya katılan Yurdakul'un ifadeleri dikkat çekti. Zanlı ifadesinde beş kişiyi öldürdükten sonra çaldığı; bira, sigara ve öldürdüğü Celal Koral’a ait otomobille annesini görmek üzere Adana’ya giderken yakalandığını söyledi. Zanlı ifadesinde, Pınar Esen ile evlenmek istediğini, durumu telefonla babasına anlattığında hakarete uğradığını belirtip, olay günü köye gidip yanına aldığı tüfekle ailenin yaşadığı eve yaklaştığını belirtti. Önce evin içerisindeki konuşmaları dinlediğini belirten cinayet zanlısı, bir anda kapıya çıkan Tarık Esen’i kendisine hakaret etmesi üzerine vurduğunu, tüfeği elinden almak isteyen Cennet Esen’i de vurduğunu, sevdiği kızın dedesi İbrahim Esen’i ise silah aradığını düşündüğünü için vurduğunu söyledi. 

HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ BİRA ALMAYA GİTTİ

Zanlı ifadesinde, üç kişiyi vurduktan sonra tüfeği yol üzerinde bir yere bırakıp bira ve sigara almak için köy bakkalına gittiğini söyledi. Celal Koral’ın birikmiş borçlarından dolayı kendisine borç bira ve sigara vermemesi üzerine tartıştıklarını, bu nedenle dönüp tüfeğini alarak Celal Koral’ı da vurduğunu açıkladı. 

AMAN DİLEYEN ARKADAŞINI DA VURDU

Zanlı ifadesine göre, Celal Koral’ı vurduktan sonra tüfeği oğlu Taylan Koral’a doğrulttu. Zanlı önceden arkadaşı olan Taylan Koral’ın kendisine “Abi bana da mı kıyacaksın” diyerek kendisini öldürmemesi için yalvardığını ancak ona da ateş ettiğini belirtti. 

BİRA VE SİGARA ALIP KAÇTI

Zanlı beş kişiyi öldürdükten sonra bakkaldan bira, sigara, bir miktar para alarak öldürdüğü Celal Koral’ın aracını da çalarak köyden ayrıldığını söyledi. Yurdakul, Adana’da yaşayan annesini son kez görmek için Adana’ya gitmek isterken Şanlıurfa’da güvenlik güçleri tarafından yakalandığını sözlerine ekledi. Beş kişiyi öldüren zanlı, hakim karşısında pişman olduğunu da dile getirdi. 

Duruşma diğer tanıkların da dinlenmesi için 14 Şubat 2019 tarihine ertelendi. 

Yorumlar

46
 • izmir hakkı kul

  5 ay önce Şikayet Et özellikle anaokulu ilkokulda çocuklara batının yalan masallarını anlatana kadar dinini imanını anlatın marifetullah ve muhabbetullah imani derleri verinki rabbini tanısın sevsin fizik-kimya-biyoloji her şeyi anşatıyor bunu kim yapıyor kim yaratıyor anlatmıyorlar dünya dönüyor kim döndürüyor Allah azze ve celle bunu söylemiyorlar.üniversitede çok aşırı beyin yıkama var fen öğretmeni çıkıyor biz maymundan geldik diyor o zaman maymunun hani ırkındansın hocam şempanzemi gorilmi gençlere felsefe dersi vererek kafalarını karıştırıyorlar.imansız nesil yetişsin istiyorlar
 • nadim hatipoğlu

  5 ay önce Şikayet Et bu adamı aynı şekilde cezalandırmazsan daha bunu gibi niceleri çıkar aynı şekilde cezalandıracaksınki bir daha böyle bir suç işlemeye kimse cesaret edemesin ve çok kaliteli eğitim şart maneviyatı olmayan toplumlarda bu gibi olaylar devam eder gider ALLAHCC. haksız yere bir insanı öldüren kimse tüm insanlığı öldürmüş gibidir buyurur. bunun altından kimse kalkamaz.
  Toplam beğeni
 • Argıthanlı

  5 ay önce Şikayet Et Onu bunu bilmem can yakanın canı yanmalı İdamın gelmesi şart Bizleri yaradan Rabbimizin olumlu gördüğünü biz densizler yasaklıyoruz ve cezasınıda suçsuz halkımız çekiyor çook yazık.
 • mehmet

  5 ay önce Şikayet Et iki aileyi yıkmış öldürmüş ,pişman olmuşda cezasını hafifleteceklerini bekliyor galiba idaaaam
 • Hüseyin

  5 ay önce Şikayet Et 6 kişiyi öldüren seri katil 16 yıl yattıktan sonra çıkıp 7. kişiyi de öldürmüştü... Bu katili de 10-12 yılda salarlar bu da ilk iş çıkıp kendine öldürecek insanlar arar... Acaba kim ölüm cezasına mahkum ediliyor bu cani mi yoksa bir sonraki kurbanı mı?..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.