Haber 7

2017 Referandum'da hayır oyu kullanacak tüm ünlüler

Anayasa değişikliği için yapılacak olan referandumda Kültür sanat dünyasının bazı ünlü isimleri, "Hayır" oyu vereceklerini açıkladı. İşte isim isim hayır oyu verecek tüm ünlüler
GİRİŞ 24.02.2017 11:01 Ünlülerin dünyası

Özellikle CHP ve HDP anayasa değişikliğine engel olmak için var gücüyle çalışmalarına devam ediyor. Buna destek olan ve Güçlü bir Türkiye'nin oluşmasına istemeyen Anayasa değişikliği için yapılacak olan referanduma hayır diyen ünlülerin isimleri belli oldu.

İşte kültür sanat dünyasında yer alan ve anayasa değişiklik paketi için yapılacak referandumda "Hayır" oyu vereceklerin isimleri;

iste_referandumda_hayir_diyecek_unlu_isimler_1486065742_6521.jpg

Piyanist Fazıl Say

Say mesajında, "Havaalanlarına yığılınıyor. Hakimler ve yüksek mahkeme Trump'ın bu kararını reddediyor. 'Hepimiz Müslümanız' pankartları. Bu bir misal. Bu, tek adam rejimine 'evet' demek isteyen tüm Türklere de bir işaret aynı zamanda. Hakimleri de tek adamın belirleyeceği bir tek adam rejimine 'evet' derseniz bunlar asla olamazdı. İşte bu yüzden bizim de 'hayır' dememiz gerekecek ve 'hayır' diyeceğiz. Özgürlüğümüz için. Beraber dostça yaşayacağımız uygar bir toplum olmak için." ifadelerine yer verdi.

fazıl-say-referandum-hayır.jpg

Oyuncu Meltem Cumbul

Oyuncu Meltem Cumbul ise Twitter hesabında, " 'Hayır' demezseniz ne olacak? Tek adam her şey olacak. Başkan seçilecek kişi hem hükümet hem meclis hem de mahkeme olacak." görüşlerine yer vererek, "Aydınlık bir Türkiye için hayır" paylaşımında bulundu.

meltem-cumbul

Yazar Elif Şafak

Yazar Elif Şafak da "Hayır" yazılı bir karikatürü sosyal medyadaki takipçileriyle paylaştı.

elif-şafak-referandum-hayır

Yazar ve müzisyen Zülfü Livaneli

Yazar ve müzisyen Zülfü Livaneli de sosyal medya hesaplarında şu paylaşımı yaptı: "20 yıl önce Milliyet'te yayınladığım bir yazımı, sanki gizli saklı bir şeymiş gibi 'ortaya çıktı' diyerek tedavüle sokmuşlar. O yazıda gerekçelerini sayarak tartışmaya açmak istediğim sistemle bugünkü anayasa değişikliği ile önümüze gelen antidemokratik sistemin hiç ilgisi yok. Güçler ayrılığına, yargı bağımsızlığına, denge ve denetimin tam uygulandığı bir demokratik sisteme dayanan başkanlık ile bugün önerilen her yetkiyi tek kişinin eline verme modelinin aynı olması mümkün mü? Elbette Hayır. Abdülmecid Sivasi'nin dediği gibi 'devlet zulm ile değil adl (adalet) ile ayakta durur.' Bunun dışındaki bir anlayışa evet demem mümkün değil."

zülfü-livaneli-referandum

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu

Oyuncu Erdal Beşikçioğlu da Instagram hesabında "Hayır" yazılı bir fotoğrafla şu mesajı paylaştı:

"Dünyanın en güzel rejimi Cumhuriyet varken başka bir rejim düşünülemez. Artık son söz halkın yani bizimdir. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için karar bizim. Bu iş parti meselesi değil. İyi düşün Türkiye."

erdal-beşikçioğlu-referandum

Şarkıcı Haluk Levent

Şarkıcı Haluk Levent de Twitter'da yazdığı mesajında, "Niye Rıdvan'a, Arda'ya kızıyorsunuz? Bu bir referandum. Bırakın insanlar dilediğini söylesin. Rıdvan bana sorsaydı 'Hayır' derdim" ifadelerini kullandı.

haluk-levent-kimdir

Oyuncu Tilbe Saran

Oyuncu Tilbe Saran da videolu paylaşımında şunları kaydetti: "Yeni anayasaya 'hayır' diyorum. Çünkü seçtiğim milletvekilleri kanalıyla, yönetime katılma hakkımı tek kişiye devretmeye, kim olursa olsun hayır diyorum. Adaleti tek kişinin idaresine bırakmaya hayır diyorum. Ülkemin güvenlik, eğitim, sağlık politikalarını tek kişiye bırakmaya hayır diyorum. Özgürlükler ve demokrasi için, çoğulcu katılım için 'hayır' diyorum."

tilbe-saran-kimdir

Oyuncu Levent Üzümcü

Oyuncu Levent Üzümcü ise twitter hesabındaki 3 milyonun üzerindeki takipçisiyle "Elbette hayır" diyerek, "Dışarıda 'hayır' diyeni gözaltına alıyorlar. Gidin evinizde 'hayır' deyin. Ha 'evet' diyeceksen istediğin yerde de." ve "Bunun particilikle, lidercilikle, sağcılıkla, solculukla falan alakası yok, çocuklarımızın aydınlık yarınları için Hayır." mesajlarını paylaştı.

levent

Basketbolcu Mehmet Okur

Okur çifti videolarına; “Beni seversin sevmezsin.. Düşüncelerime saygı duyarsın ya da duymazsın! Amacımız kimseye muhalefet olmak değil! Amacımız siyaset yapmak hiç değil! Benim düşüncem bu! Aydınlık bir Türkiye için #HAYIR” notunu yazdı.

mehmet-okur

Tiyatro oyuncusu Genco Erkal

Genco Erkal, "Dün gece bir rüya gördüm, hayırdır inşallah. Böyle karanlıklardan bir anda aydınlığa çıkıyormuşuz. Millet bayram ediyor 'Hayır'a yormak lazım." mesajına yer verdi.

genco-erkal-kimdir

Yorumlar

127
 • ismim evet

  5 ay önce Şikayet Et evet
 • Evet

  5 ay önce Şikayet Et Kazandık evettt reis seninleyiz
  Toplam beğeni
 • Evettt

  5 ay önce Şikayet Et Ölene kadar evet inşallah recep tayip Erdoğan olurda siz görürsünüz hayır diyenler
  Toplam beğeni
 • Sibel

  5 ay önce Şikayet Et Evettttttttttt
  Toplam beğeni
 • üzüm

  5 ay önce Şikayet Et evet diyenler çocuklarının geleceklerini öyle bir görecekler ki , geçmişlerine geri dönmek için neler yapacaklar veya yapmak isteyecekler ama dönemeyecekler
  Toplam beğeni
  • hayırcıyız

   4 ay önce Şikayet Et Neden evet diyorlarki.biz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları değilmiyiz?Bir gün öyle pişman olacaklarkiKEŞKE "Hayır"deseydikde geleceğimiz bozulmasaydı lafını kullanacaklardır.biz ulu önder M.Kemal Atatürkün izindeyiz ve asla onun izinden ayrılmadık ayrılmayacağız.......
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.