Haber 7

Rusya'dan şaşırtan karar! Uzaya kuracak

Rusya, Uluslararası Uzay İstasyonu’na zengin turistler tarafından ziyaret edilebilecek beş yıldızlı lüks bir Dünya manzaralı otel yapmayı planlıyor.
GİRİŞ 25.12.2017 12:44 Uzay
Metin Boyutu
Rusya'dan şaşırtan karar! Uzaya kuracak

Rus uzay ajansı Roscosmoc, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda ultra lüks bir otel işletme planları yapıyor. Dünya’nın insan yapımı uydularından olan istasyonda, zengin uzay turistlerine Dünya manzaralı bir konaklama tesisi kurulması hedefleniyor.

İstasyonda kurulması planlanan lüks süit, ikişer metreküplük özel kabinlere sahip olacak ve konuklar Dünya’ya 643 km yukarıdan bakarak buralarda uyuyacak. Lüks oteli ziyaret eden uzay turistleri, kablosuz internet bağlantısından, egzersiz ekipmanlarından, hijyen ve sağlık istasyonlarından faydalanabilecek.

Uzay turistleri, profesyonel kozmonotlar eşliğinde istasyonun dışına adım atacak ve uzay yürüyüşü yapacaklar.

26 milyar rubleye (1,7 milyar lira) mal olması tahmin edilen lüks uzay otelinin masrafları Rusya devleti ve özel şirketler tarafından karşılanacak.

Uzay otelinde kalmak isteyen turistlerin ödemesi gereken ücret ise bir hayli yüksek. Henüz inşa edilmeyen otel için rezervasyon yaptırmak isteyenler, RKK Energia şirketine önden 4 milyon dolar ödemeyi kabul etmek zorunda. Turistler iki yıl sonra 12,6 milyon dolarlık ikinci ödemeyi yapacak ve son taksit olan 10,8 milyon dolar ise uçuştan hemen önce ödenecek.

Yorumlar

2
  • cevher

    1 yıl önce Şikayet Et bir milyar param olsa giderim bu muazzam bir olay
  • vatandaş

    1 yıl önce Şikayet Et yok artııık
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.