Haber 7

Acun'a büyük şok: TV8'e 1 milyon lira para cezası kesildi!

RTÜK tarafından, Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu üstlendiği Yetenek Sizsiniz adlı televizyon programında, yaşları 7 ile 11 arasında değişen küçük kızların, şort giyerek gerçekleştirdikleri dans gösterisi nedeniyle TV8 kanalına 1 milyon lira para cezası kesildi.
GİRİŞ 10.01.2018 00:07 YAŞAM
Metin Boyutu
Acun'a büyük şok: TV8'e 1 milyon lira para cezası kesildi!

TV 8'de ekranlarında yayınlanan "Yetenek Sizsiniz" adlı programda yaşları 7 ila 11 arasında değişen küçük çocuklardan oluşan “Queen of The Dans” grubu sahneye çıktı ve bu grubun şort giyerek yaptıkları dans gösterisi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda tartışmaya neden oldu. RTÜK tarafından alınan karar neticesinde kanalın "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz" maddesini ihlal ettiğine karar verildi.

1 MİLYON LİRA PARA CEZASI

Kanala reklam gelirinin yüzde 2'sine denk gelecek bir para cezası verildi. Bu ceza da yaklaşık 1 milyon liraya tekabül ediyor.

5 KEZ DE PROGRAM DURDURMA CEZASI

Uzman raporunda, TV8'e, “Yayınlar çocuklara karşı istismar içeremez” ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle, idari para cezası ve 5 kez de program durdurma cezasının verilmesi istedi.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

TV-8'de 14 Aralık'ta yayımlanan Yetenek Sizsiniz programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen kız çocuklarından oluşan “Queen of The Dans” gurubu sahneye çıkmış, şikayet üzerine hazırlanan RTÜK raporunda da ”Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar. Yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında olan çocukların istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir” şeklinde ifadelere yer verilmişti.

RTÜK yine tahrik oldu!

Yorumlar

13
 • vatan

  11 ay önce Şikayet Et Bencede iyi olmus
  Toplam beğeni
 • Biri

  11 ay önce Şikayet Et Her kim ki toplumda eğlence ve Spor dallarında öne çıkıyor,ona hemen sanki misyonu bu işmiş gibi el atan kişi acun oluyor.O kadar kanal var piyasada ama uzanan el acunun eli nedense.Ben hayırlı bir sebep görmüyorum bunda.Programları toplumu uyutan ve katmadeğeri sıfır programlar hep çünkü.
  Toplam beğeni
 • Mse

  11 ay önce Şikayet Et Tebrikler yerinde bir karar
  Toplam beğeni
 • İnsan

  11 ay önce Şikayet Et Doğru söyler sin ertuğrul kardeş aynen katli
 • İnsan

  11 ay önce Şikayet Et Bu azami oldum olasi kanim isinmadi Zaten birileri bu adama destek veriyo buda bütün insalari uyutuyo hiç bir işe yaramayan programlarla devlet bu işe kesinlikle el atmali
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.