Haber 7

2019 Üç aylara ne kadar kaç gün kaldı? Üç aylar ne zaman, kalan süre...

Müminler için ehemmiyeti yüksek ayların başında gelen ve sırasıyla Recep, Şaban ve Ramazan olarak adlandırılan Üç Aylara kaç gün kaldı? Milyonlarca Müslüman tarafından hemen her dönemde sıklıkla sorgulamaya alınan 2019 mübarek Üç Aylar ne zaman denk geliyor? Üç Aylar başlangıç bitiş tarihlerini haberimizde oluşturduk.
GİRİŞ 07.01.2019 17:45 YAŞAM
Metin Boyutu
2019 Üç aylara ne kadar kaç gün kaldı? Üç aylar ne zaman, kalan süre...

2019 yılına girilecek olmasıyla birlikte çok geniş bir coğrafyada yaşayan Müslümanlar tarafından içerisinde sırasıyla Recep, Şaban ve Ramazan Ayı'nı barındıran mübarek Üç Aylar ne zaman başlayacak? yönündeki sorgulamalarını internet platformu aracılığıyla gerçekleştirmeye başladı. Birbirinden özel ibadetlerle, tüm iyilik ve güzelliklerle karşılanacak olan ve bütün müminlerin kutsal bir ay olarak nitelendirdiği Üç Aylara kaç  gün kaldı? İlk olarak başlangıcın Recep Ayı yapılacağı, ardından Şaban Ayı ile süreceği ve son olarak ise Ramazan Ayı ile nihayete erecek bol hayırlı ve bereketli, fazileti son derece yüksek 2019 mübarek Üç Aylar ne zaman denk geliyor? İşte, bilhassa İslam dünyasında bin aydan daha hayırlı bir ay olarak tabir edilen Ramazan Ayı'nın da içerisinde mevcut bulunduğu Üç Aylar başlangıç ve bitiş tarihlerini, ne kadar kaç gün kaldığına ilişkin gerekli ayrıntılara haberimiz üzerinden dilediğiniz her an her dakika erişebilirsiniz. 

 

ÜÇ AYLARA KAÇ GÜN KALDI? 2019 MÜBAREK ÜÇ AYLAR NE ZAMAN DENK GELİYOR?

Gerek ayetlerle gerekse hadislerle Müminler için arz ettiği ehemmiyeti her fırsatta dile getirilen 2019 mübarek Üç Aylara kaç gün kaldığı ve ne zaman denk geldiği, başlangıç-bitiş tarihleri ağırlıklı olarak araştırma süreci içerisine girilmeye başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Üç Aylara ne kadar kaldığına dair arayışlarını sürdüren Müslümanlar için 2019 mübarek Üç Aylar başlangıç ve bitiş tarihleri açıklandı. Buna göre ilk olarak Recep Ayı, 8 Mart 2019 tarihinde başlarken, 5 Nisan 2019 tarihinde sona erecek. Ardından Şaban Ayı ise 6 Nisan 2019 tarihinde başlarken, 5 Mayıs 2019 tarihinde bitecek. Son olarak on bir ayın sultanı Ramazan Ayı da, 6 Mayıs 2019 tarihinde başlarken, 4 Haziran 2019 tarihinde de nihayete erecek. Tüm bunların yanı sıra 2019 yılı itibariyle Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak? şeklinde yanıt aramak üzere kollarını sıvayan Müslümanlar için de, tarihler kesinlik kazandı. Buna göre 2019 Ramazan Bayramının ilk günü, 5 Haziran 2019, ikinci günü 6 Haziran 2018 ve üçüncü günü ise 7 Haziran 2019 tarihinde olacak.

Yorumlar

0
  • emine

    1 ay önce Şikayet Et Ey mübarek üç aylar huşgeldin şükür allaha siz bu yılda üç ayları gördük çok şükrü
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.