Haber 7

Fethiye'de nerelere gidilir? Ünlü yerler nerelerdir?

Fethiye, eğlenceli mekanları ve bir çok cazip mekan önerileriyle ünlü bir ilçedir. Muğla'nın gözdesi olan bu ilçe, İngilizlerin de sevgisini kazanmıştır. Her geçen yıl turist sayısının arttığı Fethiye'de nerelere gidilir? Neler yapılır? İşte, haberimizin içerikleri...
GİRİŞ 25.07.2019 13:04 YAŞAM
Metin Boyutu
Fethiye'de nerelere gidilir? Ünlü yerler nerelerdir?

Fethiye tatil seçenekleri arasında oldukça keyif veren ve eğlendiren bir tatil yeridir. Yamaç paraşütünün ve safari turlarının olduğu Fethiye, bir çok adrenalin tutkunu tarafından tercih edilmektedir. Yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken Fethiye'nin, merkeze 6 km uzaklıkta olan köylerinde sahil kıyısı bulunmamaktadır. Ancak konaklama yapılacak uygun fiyatlı oteller mevcuttur. Fethiye merkeze kalkan ulaşım araçları mevcuttur. Yaz ve kış mevsiminde rahatlıkla yaşanabilecek bir belde olan Fethiye'de nerelere gidilir? Gezmek için önerilen yerler nerelerdir? Fethiye'nin kumluk sahili neresidir? Hangi çevrenin denizi daha temizdir? İşte, yanıtlar...

 

 

FETHİYE

FETHİYE'DE GEZİLMESİ GEREKEN YERLER

 

 

ÇALIŞ PLAJI

En güzel plajlarından biri olan Çalış Plajı, turistlerin en fazla ilgisini çeken bir plajdır. Çevresinde pek çok otel, restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Aileler için uygun bir mekandır.

ÇALIŞ PLAJI

ÖLÜDENİZ

Denizin durdun ve adeta ölü gibi olduğu bu denizin rengi turkuaz rengi olmaktadır. Tatilcilerin akın ettiği bu beldede, yamaç paraşütü yapabilir ve şahane kumsalından yararlanabilirsiniz. Ölüdeniz'in çevresindeki restoranlarda balık ziyafeti yapabilirsiniz.

ÖLÜDENİZ

KELEBEKLER VADİSİ VE KABAK KOYU

Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olarak tanınan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevirili manzarasıyla ziyaretçilerini bekliyor.

KELEBEKLER VADİSİ VE KABAK KOYU

BABADAĞ'IN ETEKLERİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ 

Fethiye Ölüdeniz'de yamaç paraşütü yapmak isterseniz en popüler olan yere; Babadağ’ın eteklerine çıkıp Ölüdeniz’in muhteşem manzarasına karşı bu adrenalin kaynaklı aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

BABADAĞ'IN ETEKLERİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.