Koronavirüse karşı 180 kurban kestiler

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı 7 köy ve 3 mezrada oturanlar, koronavirüs salgınından kurtulmak içi 2 gün boyunca 180 koyun kestiler. Etler köylerdeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

GİRİŞ 26.03.2020 09:27 GÜNCELLEME 26.03.2020 09:27 YAŞAM
Koronavirüse karşı 180 kurban kestiler
Koronavirüse karşı 180 kurban kestilerŞemdinli ilçesinin Güzelkonak, Korgan, Üzümkırın, Tatlıca, Durak, Alkeva, Yufkalı, Tatlıca ve 3 mezrasında oturanlar, koronavirüs salgınından kurtulmak için kurban kesti. Toplanan yöre halkı, kurban kesip, dualar etti. 2 gün boyunca 180 koyunun kesildiği etkinliğe 21'inci dönem Doğru Yol Partisi Milletvekili Hakkı Töre de katıldı. Kurbanları, ülkenin koronavirüs belasından kurtulması için yaptıklarını ve etleri ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını belirten Hakkı Töre, şöyle konuştu:

"Sadaka, belaları, musibetleri uzaklaştırır. Biz de örnek olarak bu mıntıkamızdaki köylülerimizde kurban kestik. Bunun niyeti ise sadakadır. Ülkemiz bir belanın içinde. Bu belanın bitmesini istiyoruz. İnşallah kısa süre içinde memleketimize yayılmaz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın isteği üzerine bunu yaptık. Amacımız ve gayemiz belalardan ve bu hastalıktan kurtulmak. Bu anlamda da kesilen kurbanları civarda bulunan köylerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Allah kabul etsin." 

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Kamil 5 gün önce Şikayet Et
    Allah kabul etsin inşallah
    Cevapla
  • muhammed 5 gün önce Şikayet Et
    Allah cc kabul etsin rabbim inşeallah tez zamanda sizlerinde hayır duanız ile bu kötü günlerden tüm ümmeti muhanned i kurtasın..
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR