Haber 7

 • Feride'nin Günlüğü

  Feride'nin Günlüğü

Tanju Bey Esedle zalimlik düetiniz çok yakışmış (!)

.
GİRİŞ 11.04.2019

15 Temmuz gecesi Fetö’nün kanlı hava muhalefetine rağmen, Dalaman’dan İstanbula uçakla inmeyi göze alıp pilota, adeta Tarık Bin Ziyad ruhuyla “ Size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” diyen ,  Atatürk Havalimanındaki şehadet erlerini alnından öpen büyük komutan kimdir?

 

 

Sesin çok yüksek çıkıyor. Biliyorum ki sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Öldürmeye gelince, siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüzü, çok iyi biliyorum”

Yukarıdaki paragrafta bir anlatım bozukluğu arama, çocuk başlarını bedenlerinden ayıran İsrail’in 9. Celladı Peres’e karşı söylenmiş bu sözleri de, öğelerine ayırmak için uğraşma, bırak dağınık kalsın evlat! Bu sözleri bir celladın yüzüne kim haykırdı onu hatırla!

 

 

İdlib’de 9 aylık ikiz bebeklerini, Esed rejiminin yaptığı Kimyasal Silah Katliamında kaybeden hüzün ikizi baba El Yusuf ‘u, en baba omzuyla teselli eden çağımızın ilk Ensar’ı kimdir?

20 Eylül, 2016’da  Bir, Leşmiş Milletler Genel Kurulunda Dünya Liderleri(!)  karşısında takıldıkları soruyu anlatan ünlü Matematikçi kimdir, problemi nasıl çözdüğünü de yaz evlat!

20 Ocak 2018’de  Suriye'nin Afrin bölgesinde, HDP’nin sırt ağrılarına iyi gelen sırtlan güruhu, PKK, PYD, YPG, DAEŞ'i devirerek tüm kaleleri teslim alan milli kalecimiz kimdir?

55 yıl boyunca tek başına Mescidi Aksa’yı bekleyen Osmanlı Askeri Iğdır’lı Hasan Onbaşı'dan Kudüs bayrağını teslim alan, Kudüs yüzlü çocukları yetim bırakmayan kahraman kimdir?

Cumhurbaşkanlığının, Başbakanlığının, Babalığının,dedeliğinin, eşliğin ve dostluğunun, abiliğinin, komutanlığının, öğretmenliğinin, adamlığının, yanı sıra Ensar olan .. Ruhu Esedle düet halinde olanların anlayamayacağı adamlık hali bu.

Bolu Belediye Başkanı sen bence yardımları kesmekle tehdit ettiğin o kardeşlerimizden vicdan , şefkat, adamlık yardımı al. Senin yoksulu olduğun şeylerin zengini olan bu kardeşlerimizden adamlık dilen!

Düşün ki çaresizce bu topraklara hicret eden kardeşlerimizin mazlumluğunu seçim vaadi haline getiren bu organizmalarla aynı topraklarda yaşıyorsun. Düşün ki umut kapılarını kapatmakla, onlara aş vermemekle tehdit eden bir vicdan züğürdü, çenesini mazlumlara tükürük sıçratarak yoruyor.

Tarihinin cahili kalan bu heriflere Hafıza KARTI diyoruz. O umut kapılarının açık oluşu sana hangi zaferleri getirmiş hafızanı bir sudan geçir. Sırf köpeklerine bebek, bebeklerine köpek gibi bakan özenti güruhuna yaranacağım diye gaddarlığı, kalpsizliği vaat etmekten utanmıyorsunuz.

Madem iddianızı Tayyip Erdoğan'ı devirmek üzerine kurdunuz. Ben neden deviremeyeceğinizi o sizin horgörünüze maruz kalan mazlumlar üzerinden açıklayayım.

Hatırla! El – Burey mülteci kampında yaralı babasına sarılan 12 yaşındaki  Muhammed Durre. Köpekler köşeye sıkıştırıp kurşun yağdırdığında o cennete doğru gürül gürül akıyordu. Musallası babasının dizleri oldu. O feryat ne kadar Gazzeliyse Tayyip Erdoğan’ın haykırışı o kadar Gazzelidir.  İşte bu yüzden deviremeyeceksiniz.

Meseleye çocukların delinmiş sırtlarından bakıyorum abiler, meseleye evladının parçalarını eteğine toplayan anne çığlıklarından bakıyorum.

Hatırla! Bu Suriyeli mazlum canların  yaşadıklarını, 20 yıl önce Irak’lı kürt kardeşlerimiz yaşamamış mıydı? Senin zalimin Esed, onun zalimi Saddam. Kim kimin kaderini yaşıyor bir bak! O zaman ne kadar Ensarsak şimdi de öyle! Zalimden kaçana kucak olmayacaksanız gidin o cihangir cafelerinde klozet olun! Vicdanı olmayanın , mazluma hırlayanın kariyeri budur. Bu kadar net.

Hatırla! Çöpleri karıştırıp patates artıklarını yedi  diye, kan revan bırakılan Suriye’li Halil’in yüzünü hatırla! Bizim böyle şerefsiz hikayelerimiz fazla hangisini sayayım. Vicdansızlık bunların temel zenginliği.

Kusura bakmayın da Vatandaşlık da verilecek, ev de, iş de.. Varil bombalarıyla ayaklarını kaybetmiş, kardeşinin parçalarını eliyle toplamış bir mazlumun sevinci sizin böğürtünüzü bastırır.

Onların sevinci neyse, Rabbin rahmetine meyve veren toprağın sevinci de odur.

Esra Elönü elonue@gmail.com

Haber7 Twitter:@elonue

Yorumlar

7
 • Zehra

  7 ay önce Şikayet Et Ah kardeşim benim. Hergün okuyorum yazdıklarını. Ne güzel ifade ediyorsun. Kalemin dert görmesin
  Toplam beğeni
 • Adalet

  7 ay önce Şikayet Et Maşallah bu kaleme.
  Toplam beğeni
 • A k t

  7 ay önce Şikayet Et Harika kısa ve net
  Toplam beğeni
 • Hasan YAZKAN

  7 ay önce Şikayet Et Diline yüreğine sağlık kardeşim
  Toplam beğeni
 • Eyvallah

  7 ay önce Şikayet Et Eyvallah
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.