Haber 7

 • Feride'nin Günlüğü

  Feride'nin Günlüğü

Allah yeniden başlayanların yardımcısıdır

.
GİRİŞ 19.04.2019

Yeniden başlamak için kitabı değiştirmeye gerek yok, sayfayı çevir yeter.

 

 

Ne dövün, ne de övün gafletinle. Ne kıyıya vur ne de deryadan vazgeç. Ne bir köşeye çekilip ganimetini ziyan et ne de meydanda gösterip gövdeni feryat et, sadece inandıklarınla diril ve yeniden kıyam et!

Bırak dökülsün içimizdeki şeref züğürtleri şaşılacak şey değil. Bırak düşmanın okuyla yaylansın çehreleri, bırak pusudakiyle hedef biçsinler, bırak dağdakilerin fistanında çiçek saysınlar, bırak ilk bozgunda öptükleri eteğin sefili kalsınlar. Biz bize yeteriz ilk kıyamda artarız, çoğalır alnımızda sabrın teri.

 

 

Sakın kırgınım deme bana! Bak senin kırgın olduğun dalda kan şakıyor bülbül. Sakın kırgınım deme bana! Bak mihrabına salyalarca gülenlerin ezdiği olmuşsun

Sakın kırgınım deme bana! Bak senin bıraktığın küreğine, hangi hendek kazmaları talip. Bak, senin esnediğin kalende hangi zalim gevşiyor!

 Sakın kırgınım deme bana! Eyyub El Ensari’nin İstanbul sabrını, sana ve inandıklarına ve mazlumlarına İsyanbulayanların kahkahasına zerk etme!

Sen düşenin dostusun düşürene meyletme!

Senin kalbine batan diken bizim elimizi acıtır lakin şu sırtındaki hançerleri hınç erlerine aşikar etme!

Diyorlar ki kabul et, etmiyorum ! Diyorlar ki tebrik et, neyi tebrik edeyim, Pensilvanya cehilinin kahkahasına nazır naylon zaferinizi mi? O gece, Saraçhanenin önünde son şehadet rahmetiyle cennete yürüyenlerin abdestinden ne kadar şüphem yoksa o kaleyi Bizans oyunlarıyla çaldığınızdan o kadar şüphem yok! Neyi tebrik edeyim.

Şimdi sen sakın kırgınım deme bana! Sancak gitmiş ancak anladın! Hüseyinlerin Hasanların Yezidi olmuş Yasinlerin celladı olmuş  bir canlının çizgisini tebrik eden bir adamın nesini tebrik edeyim. Kerbelada su neyse bunların da bünyesinde vicdan o! Bu cellatlara övgüler düzen adamın Allah aşkına nesini tebrik edeyim..

Şimdi sarsılıp kalbimizdeki taşları dökerek, sırtımızdaki hançerleri devirerek yeniden başlamayacaksak yazıklar olsun bize.

Kitabı yeniden açacağız, Bir fatihamız ecdadın ruhuna tutunacak, diğer fatihamız boş bıraktığımız saflarda nefes.

Ne demiştik?

 Onlar seyrek sen gürsün! Onlar nefretlerinin esiri sen sabırda hürsün! Onları bitirecek ve seni yeniden başlatacak olan Allah’a sonsuz şükürler olsun..

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter:@elonue

 

Yorumlar

18
 • şaban

  7 ay önce Şikayet Et maşaallah
 • mustafa tiker

  7 ay önce Şikayet Et teşekkür ederim duygularıma duygularımız düccar oldugun için
  Toplam beğeni
 • Makbule Aslan

  7 ay önce Şikayet Et Bu kadar güzel yazdığınızı yeni farkettim...
  Toplam beğeni
 • rüştü

  7 ay önce Şikayet Et içimdeki kelimeleri sani cımbızla çekmiş, kendinize has tarz ve tesirle muhteşem yazmışsınız. kandiliniz mubarek olsun.
  Toplam beğeni
 • Mustafa Cenk

  7 ay önce Şikayet Et Tebrik ediyorum, Satırların hepsine katılmamak mümkün değil.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.