Haber 7

 • Feride'nin Günlüğü

  Feride'nin Günlüğü

Aynaya bakarak konuşma Kılıçdaroğlu

.
GİRİŞ 01.05.2019

“ Lütfen sabah kalktığınızda iki yüzünüzü de yıkayın” demiştim, bakıyorum da ürün çeşitliliğine gidip olayı fırsat reyonuna çevirmişsiniz, yıkamadığınız yüzlerinizin çamuruna gark olmaktan yorulduk..

 

Politik bir filmde aklımdan çıkmayan bir replikti “ Savaş kanlı bir siyaset, siyaset kansız bir savaştır” diyordu. Bu durumda kullanılan kelimelere oturan kan sürüleri ve acemi çobanları da şaşılası değil.

Şeytan tatili olarak bildiğimiz ramazan ayında da şeytanın kötülüğünden rol çalan siyasi icracıların arsızlık, utanmazlık orucu tutmayacağını gösteren olaylar oluyor. Kılıçdaroğlu uğradığı saldırı sonrası ilk konuşmasında şehit yakınlarından “ PKK’dan farkları yok” diyerek söz ediyor. Acaba diyorum prompter yerine o sırada aynaya mı bakıyordu.

 

Hem o acı ateşte yürüyen körük olacaksın, hem o dağlanmış ağıtlara dağdakilerin cümlelerini saplayacaksın. Hem de cananın canı olacaksın. Şimdi bu durumda vatan sevgisini eksiltme kudretin sıfır, kendini toplama olgunluğun sıfır lakin bölmedeki başarına dağdakilerin kan matematiği bile erişemez.

Sen sofraya bir evlat eksiğiyle oturan babanın öfkesini bu sözlerinle dağlayıp, teröristlerle siyasi düetini unutturacağını zannediyorsan ileri derecede ahmaksın.

Siz kapıdan bir daha hiç girmeyecek evladının anılarına sarılan anneyi bu sözlerinizle vurup, düştüğünüz denizde KaraYILANA nasıl sarıldığınızı unutturacağını zannediyorsanız adamlığınız ecel teri döküyor demektir.

Yara kabuk bağlar lakin bıraktığı iz kabuk bağlamaz. Siyaset dağ eteklerini öperek yapılıyorsa izdivacınız hayırlı olsun. (!).

Sonra da bu kavga kardeşlik ve kalleşlik arasındadır diye yazdığımda kutuplaştırmakla itham ediliyorum!! Ne yazayım? Yüzündeki dağ makyajını müstehzi bir demokrasi ifadesiyle modifiye eden Cananızın mavallarını mı ? İki elim sebep olduklarınızın kanındayken  acılı insanlara PKK benzetmesi yapan siyasetinizi alkışlayayım mı?

Hani çok sevdiğiniz gazetenizde PKK’nın hijyenik yapısından bahseden elleri kirli bir yazarınız vardı. Ne diyordu teröristler için “ Yere izmarit bile atmıyorlar”

Yere izmarit atmıyorlar lakin, sigaralarını yeni yakılmış anne ağıtlarıyla ateşliyorlar. İşte siz busunuz! O silahı tutmuyorsunuz ama tetiği bu sözlerinizle ne de güzel cilalıyorsunuz.

Size dokunmayan kara yılanın zehrini ballandırarak anlatmak budur işte!!

Esra Elönü - haber7.com

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

 

 

Yorumlar

2
 • Deliser

  5 ay önce Şikayet Et Ağzına sağlık bacım,hislerime tercüman oldun.
  Toplam beğeni
 • alzknztrk

  5 ay önce Şikayet Et Allah bunların cezasını verecektir inşaallah
  Toplam beğeni
  • yorum

   5 ay önce Şikayet Et Ya bunlara böyle olduklarını bilip, oy verenler.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.