Haber 7

 • Feride'nin Günlüğü

  Feride'nin Günlüğü

İkiyüzlülükte büyük ünlü uyumu!

.
GİRİŞ 09.05.2019

Siz duymuyorsunuz ama klavye tuşlarıyla bestelediğim kozmik kahkahalarım yazı arkadaşım. Bu sebeple yine kağıdın hijyeni açısından isim isim yazmayayım top yekun hesabıyla neye isabet olduğunu siz anlayın.

 

 

Malumunuz YSK İstanbul seçimini yenileme kararı aldı. Bu kararın alınmasıyla adamlıkta son nefesini verenler tayfası “sen de yaz bakim abiler görsün” kavlinden bir hashtag konvoyu oluşturdular. “ Her şey çok güzel olacak” ..

Düşünün, menfaatleri söz konusu olduğunda birbirlerinin arkasından allı güllü basmalara sarılı cümleler kusan, yüz yüze gelmemek için ters düz olan, birbirlerine karşı hasetlikleri, yaptıkları filmlerden daha çok gişe yaptığı için yutmadıkları sahne tozuna bir süpürge tutmak zorunda kalan ve ve sabahları kalktıklarında iki yüzünü de yıkamak zorunda olan bu zavallı güruh “ Her şey çok güzel olacak” demek için bir leşti. 

 

 

Birleşme de değil aslında bu, Ekrem İmamoğlu ekran görüntüsü alsın diye bir kareye sığıştılar diyelim.

Düşünün, vatanımı seviyorum dedikleri için üç öğün linç yiyen sanatçı arkadaşlarına afiyet olsun demekle yetinen, vatanım demeyi siyasi bulan ve sanatçı taraf tutmaz diyerek gargara yapan iki yüzlü kitle bugün neredeyse İmamoğlu'ndan ağaç yapıp çaput bağlayacak.

Bu durumda, patlamış mısır için verdiği mücadeleyi, namlunun ucuyla kafaları patlatılmış gençlikleri dağlanmış 15 Temmuz yiğitleri için vermeyen, vicdanını sessize alan komiğe soruyorum “Her şey sizin için çok güzel değil miydi”..zaten..

Siz neredeydiniz ya.. Ancak bir ciklet manisinde şiirsel olarak bir araya gelebilecek kitle millete adalet dersi vermeye kalkıyor. Cahilliklerini, pusula zarf mühür üçlüsünden bilumum tepki cümlesi kurarak modifiye edenlere biri durumu izah edebilir mi?

15 Temmuzda Tabut görevlisi Pensilvanya Cehilini neredeyse sandık memuru yapacaklarmış.. Bunlar hala hukuka, istenmeyen kıl tüy muhabbeti yapıyorlar.

Siz hiçbir şey değilsiniz, ve çok komik şeyler olacak inanın. Koroyla bağırmak soloda kimlerin saçmaladığını gizlemiyor bilin. Sesiniz güzel lakin anlayış detone. Çalıp oynuyorsunuz ne güzel o zaman çalıp halkın iradesiyle oynayanları da görebilirsiniz ..

Zengin kızlı Fakir oğlanlı hararet içeren ve su kaynatan senaryolarda başrol olmak sanat değildir abajura diyalog yazsanız o da durumu kurtarabilir. Sanatçı değil ünlü mamulsünüz desek ayıp olmaz değil mi (!)

Bu ülkede Yasinler, Fıratlar, Elifler, ölürken her şey çok mu güzeldi göremedik sizi.

Bu ülkede demokrasiyle her şeyin güzel olacağına inandıkları için asfaltlardan kalpleri kazınan şehadet erleri vardı siz o sırada Cihangir tabureleriyle selfie çekiyordunuz sanırım göremediniz. Neredeydiniz diye soruyorlar da..

Adaletsizlikte ve ikiyüzlülükte gösterdiğiniz bu büyük ünlü uyumunu o zaman göremedik. .. 

Magazincilerden kaçabilirsiniz lakin hakikatten asla..

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter:@elonue

Yorumlar

15
 • Sebahat

  2 ay önce Şikayet Et Aslında doğru demişler#herşeyçokgüzelolacak diye..Bunu onlara Allah söyletti.Zira Allah Halim'dir,cezayı hemen vermez,erteler,bekletir,kulları belki tevbe eder,Hak'kı inkâr etmez,anlar,diye..Ama ki anlamazlar,tevbe etmezler,Hakkı hakikati inkâr ederler işte o zaman Zalimler,hainler,ikiyüzlü münafıklar için gayya kuyusunda zebanilerle gerçekten#herşeyçokgüzelolacak.Sahne sizin olacak,Hamdolsun Allah'a..O vaadinde Adl dir.
  Toplam beğeni
 • Songül

  2 ay önce Şikayet Et Çok iyi bi yazı olmuş kaleminize sağlık bu kadar güzel ve kibar anlatılabilirdi içimden neler geçiyo bi bilseniz
  Toplam beğeni
 • Güneş

  2 ay önce Şikayet Et Esra hnm terapi niteliği taşıyan yazınızı birkac kez okudum.Sebebine gelince kelime hazinenizden özenle seçilerek kurulmuş cümlelerinizin muhataplarıyla tambir uyum içinde olması. Kaleminin hakkını vermek diye bir tabir vardır.Kaleminizin dili olsaydi oda benim gibi teşekkürü bir borç bilirdi size. TEŞEKKÜR EDERIZ.
  Toplam beğeni
 • Ali

  2 ay önce Şikayet Et Bunları anladık ta bizim mahallenin '' starcıklarına '' ne demeli.Utanmasalar özür dileyecekler chp den.Hiç bir tahkikatın sonucunu beklemeden goygoyculara kanan yanar dönerler???Onların salvolarından bir şey çıkmaz.Yeter ki içimizde ki zayıflar çoğalmasın.Dünyası satılık olanlara gün doğdu.Göreceğiz renk tonajlarını 23 hazıranda.
  Toplam beğeni
 • Türker

  2 ay önce Şikayet Et Yine kalemine sağlık...Allah razı olsun kardeşim.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.