Haber 7

 • Feride'nin Günlüğü

  Feride'nin Günlüğü

Ölmüş annelerinin elini öpmek mazlum çocuklara kaldı

.
GİRİŞ 04.06.2019

Hani yeni ayakkabılarıyla cennette yürüyen serçe.. Hatırladın mı?

 

 

Bu bayram aramızda kimler yok..

Rabbim, secdelerinden başka kimsesi olmayan mazlumlarına kıyama kalkma gücü ver. Onların zulüm görmekten kısılmış seslerine bizi sağır kılma. Evladı yaşasın diye gözyaşı emziren annelerin feryadını bize duyur. Annesinin ölü göğsünden şehadet sütü içen öksüzlerin nefesini bize hissettir.

 

 

Ya Rabbim içinde sen olan kalplerini çıkarıyorlar, çaresizliklerinin üzerine sinmiş imanın kokusu, Vahşi bin Harb karşısında bütün babalar Hamza, firavun karşısında bütün bebekler Musa . Rabbim, nereye gitsinler? Yolu yaratan sen. Kanlı topraklar kuyuları olmuş, babalar Yakup olmuş,   Onları kurtaracak kervanların önüne çıkar Rabbim.

Rabbim seni zikreden nice sesler duyduk o dudaklardan, ağlaya ağlaya Allah diyen mazlum kardeşlerimizin Ömer’i, Hamza’sı, İbrahim’i olmayı bizlere nasip eyle. 

Bize, içinde seni anan mazlum kardeşlerimizin olduğu gemileri terk ettirme Rabbim.

Biz  bu derya içinde balığın karnından Yunus’ları beklerken, mazlum bebekler vuruyor annesiz kıyılara. Bu kıyıların Aylan’ı karıştı mı kevserin saçlarına. Babasının ellerinden kayıp gitmece oynayan o çöl yetimi Aylan tutundu mu cennetine.

Ah o cansız ayaklarında yeni ayakkabılarıyla kumsaldan kaldırdığımız ceylanlara hicret kıyısı olmamızı nasip eyle Rabbim.

 Ah! O Kovası ve küreğiyle kumları değil kendi toprağını kazan cennet serçeleri. Babalarına  koşacak ayaklarında ne can bıraktı zalimler, ne de bir akşam sofrasında ekmeğe uzanan ellerinde heyecan.

Bu bayramı annesinin ölmüş ellerini öpen Yemen’in, Arakanın, İdlib’in öksüzlerine yetimlerine sancak olmamızı nasip eyle Rabbim.

Bizim tabağımızda türlü meyvelerden şölen, onların biberonunda yarım bırakılmış şehadet şerbeti. Biz pamuklara sardık evlatlarımızı da bir o bebeklere kaldı eskimiş kefen.

 Biz, oyun yerleri aradık evlatlarımıza da bir o serçelere kaldı mezar yerleri.

Rabbim. Bir dalgaların bir de zalimlerin vurduğu mazlumlar kıyısındayız. Bir gün bitecek olan ömür kıyısındayız. Senin rahmetinin bereketi bu derya içinde acizliğin kıyısındayız. Kalplerimiz senin için dökülmüş gözyaşlarına Nuh’un adıyla seslenmekte.

 İçinde senin adın olan bütün dalgalar  taşlaşan kalplerimize vursun ki, kıyılardan ölü serçeler toplamayalım.

Rabbim içinde  adının merhametinin , rahmetinin olduğu gemileri bize terk ettirme.

Rabbim, zalimleri gaddarlıklarının içine göm. Onların hesabını öldürdükleri her mazlumun ahıyla göreceğin güne iman ediyoruz.

 Mazlum Müslümanlar, için bu bayramda umursamazlığımızı, sessizliğimizi, körlüğümüzü, kurban etmemizi nasip eyle.

Rabbim, son nefeslerine inşirah suresi sığdıran o garip mazlumları cennetinle iyileştir.

Kaybettiği oğlunu ağlaya ağlaya arayan anneyi evladıyla Kevserinin kıyısında buluştur.

Amin Amin Amin.

Esra Elönü- Haber 7

elonue@gmail.com

Twitter:@elonue

 

Yorumlar

4
 • Mustafa

  4 ay önce Şikayet Et Gözyaşlarımız çare olmuyor ama akıyor işte
  Toplam beğeni
 • mukadder

  4 ay önce Şikayet Et Amin,Amin,Amin. Bayram için sılayırahimi terkedip ,tatile çıkan ,yoldaki trafikteröristlerine... ne demeli.
  Toplam beğeni
 • mehmetaluc

  4 ay önce Şikayet Et Binlerce kez amin kardeşim amin Allah bin kere razı olsun gönüllerimize imanın nurunu işledin,Rabbim gönüllerimiz genişlet nurunla aydınlat ki zalimleri karanlığına gömelim inşallah,Ramazan bayramınız mübarek olsun cümlesiyle kardeşim,selamlarımla.
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  4 ay önce Şikayet Et Sonsuz defa; Amin, Amin,Amin.............
  Toplam beğeni
 • tesbit

  4 ay önce Şikayet Et Amin Allahım sen bu duaları kabul et.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.