Haber 7

500 TL'den başlayan kiralık devremülkler

Yaz sezonunun son ayına girdiğimiz şu günlerde tatilcilerin gözdesi Bodrum ve Antalya otel sayılarıyla turizm cenneti olurken, tatilini otelde geçirmek istemeyip devremülk almak, kiralamak isteyenler de aynı seçimleri yapıyor.
GİRİŞ 04.08.2010 14:46 Yazlık
Metin Boyutu
500 TL'den başlayan kiralık devremülklerTürkiye’nin lider emlak portalı Hurriyetemlak.com’un Temmuz 2010 verilerine göre Türkiye genelinde satılık ve kiralık devremülk arayan tatilcilerin öncelikli adresi Bodrum oldu. Devremülk kategorisinde tercih edilen diğer bölgeler ise Yalova, Ankara, Afyon, İzmir olarak sıralanıyor. 

Hurriyetemlak.com verilerine göre Nisan ayından başlayarak Temmuzda en üst noktaya ulaştığı devremülk aramalarının %40’ı İstanbul’dan yapılırken, bunu Ankara, İzmir ve Bursa takip ediyor.

En çok devremülk ilanının verildiği iller ise, devremülk aramaları ile paralellik göstererek Bodrum, Yalova ve Ankara’yı, Antalya, Balıkesir ve Afyon oldu.

Devremülk ilanlarının fiyat ortalamalarına bakıldığında ise günlük, haftalık ve aylık değişkenlerine bağlı olarak farklılık göstermekle birlikte kiralık ilanlar için alt sınır 500 TL, üst sınır 7.500 TL;  satılık ilanlar için ise alt sınır 3.000 TL, üst sınır 50.000 TL.

İlanlarda Bodrumda ortalama devremülk fiyatları 12.000 TL civarlarındayken, Yalova’da 12.500 TL yi buluyor.

www.hurriyetemlak.com

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.