Haber 7

Diriliş Ertuğrul 70.bölüm son bölümü TRT 1'den izle

TRT 1 ekranlarının başladığı günden itibaren reyting rekorları kıran ve vazgeçilmez dizisi olan Diriliş Ertuğrul son bölümüyle yine nefes kesti. Peki sevilen dizi Diriliş Ertuğrul 70.bölümünde neler yaşandı?
GİRİŞ 26.12.2016 09:52 Yerli Dizi
Metin Boyutu
Diriliş Ertuğrul 70.bölüm son bölümü TRT 1'den izle

Diriliş Ertuğrul dün akşam yayınlanan bölümüyle adeta esti gürledi. İzleyenleri şoke eden sahnelerin yaşandı Ertuğrul'un TRT 1 ekranlarında yine esti gürledi. Aksiyon dolu dizinin son bölümünde Herkes ölecek diye beklerken, oba beyi Ertuğrul Alpleriyle kavuşma fırsatını buldu. Ertuğrul'un kurtulduğunu gören oba, kılınan şükür namazının ardından intikam yemini etti. Her çarşamba günü yayınlanan ve reytinglerde rekor kıran Diriliş Ertuğrul 70.bölüm son bölümünü aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 70.BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 70.BÖLÜM FRAGMANI

Diriliş Ertuğrul 70.bölümde neler oldu? 

Simon, Turgut’un sadakatini kullanarak Ertuğrul’u zehirlemiş, ancak Ertuğrul bu suikasttan kurtulmayı başarmıştı. Bu suikast girişimini kendi lehine kullanarak Hanlı Pazar’ı basmaya karar veren Ertuğrul Bey, bu baskında başarılı olup Hanlı Pazar’ı fethedebilecek mi? Kayıların baskın yapacağından haberdar olan Simon, Ertuğrul’a rağmen Turgut’tan ve tüm Kayılardan Maria’nın intikamını alabilecek mi?
 
Akıl İle Gönlün Mücadelesi…

Ertuğrul Bey’in sırrını saklamak zorunda olan Halime, Hayme Ana’nın Ertuğrul için döktüğü gözyaşları karşısında zor anlar yaşamaktadır. Hayme Ana’nın gözyaşları ve Ertuğrul’un planı arasında sıkışıp kalan Halime, Ertuğrul Bey’in sırrını koruyabilecek mi? Bunun yanında öldü zannedilen Ertuğrul Bey’i yeniden karşısında gören Kayıların tepkisi ne olacak?
 
Gerçek Gözyaşlarına Karışan Timsah Gözyaşları…

Ertuğrul Bey içi yaş döken tek oba Kayı Obası değildir. Çavdar Obası da Ertuğrul’un beklenmedik ölümünün yasını tutmaktadır. Ancak Kayıların bu zor durumundan dahi faydalanmayı amaçlayan Ural hangi stratejinin peşindedir? Tam da Aslıhan’ı Ertuğrul’la evlendirmeyi amaçlayan Candar Bey, gelişen hadiselerden sonra hangi karara varacak? Bütün bunlar yaşanırken Toktamış ve Ertuğrul’un zehirlenmelerindeki benzerliğin peşini bırakmayan Aliyar, ağabeyi Ural’ın izine ulaşabilecek mi?

diriliş-ertuğrul-70-bölüm

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Diriliş Ertuğrul bu akşam yayınlanan son bölümüyle izleyenleri adeta ekran başına kilitledi. TRT 1 ekranların soluksuz izlenen dizileri arasında yerini alan Diriliş Ertuğrul bu akşam izleyicilere nefes kesen dakikalar yaşattı. Dizinin yayınlanan son bölümünde 

Ertuğrul’un ölüm haberinin duyulması ile bir anda beysiz kalan Kayı Obasında yeni gelişmeler yaşanırken; Dündar, Ertuğrul Bey’in intikamını almak için hem tapınakçıların hem de Turgut Alp’ın üzerine gitmeye karar vermiştir. Fakat gerçek sonradan ortaya çıkmıştır. Turgut Alp Ertuğrul Bey’i zehirlemek istememiştir.

Gözlerinin önünde kontrolden çıkarak Ural’a saldıran Ertuğrul Bey’in bu hali, Çavdar otağında da büyük bir şaşkınlıkla karşılanmıştır. Candar Bey, Ertuğrul’a Aslıhan ile evlilik meselesini açacakken bu beklenmedik gelişme evlilik meselesinin bir müddet ertelenmesine sebep olmuştur. Öte yandan Toktamış’ın ölümü ile Ertuğrul’un zehirlenmesi arasındaki benzerlik Çavdar otağının dikkatinden kaçmamıştır.

Herkes ölecek diye beklerken, oba beyi Ertuğrul Alpleriyle kavuşma fırsatını buldu. Ertuğrul'un kurtulduğunu gören oba, kılınan şükür namazının ardından intikam yemini etti. 

Diriliş rekor kırdı!

Önceki akşam reyting listelerinde 3 iddialı dizi kıyasıya bir rekabet yaşadı.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da TRT 1 ekranlarının efsane dizisi Diriliş Ertuğrul hem total hem de AB grubunda lider oldu.

Dizi total grubunda 13.71 rating ve 29.18 share alırken, AB grubunda ise 16.87 rating ve 34.84 share’a sahip oldu.

“Diriliş Ertuğrul” önceki akşam aldığı performanslarla pek şaşırtmadı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNDE İKİ AYRILIK BİRDEN

Yeni sezonda birçok ismin dahil olduğu dizide dün akşam iki ayrılık yaşandı.

 'Tapınakçı Simon'un kız kardeşi 'Maria' ve 'Philip' karakterleri, Turgut Alp tarafından öldürüldü. TRT 1'de çarşamba akşamları yayınlanan dizide 'Maria' rolünü Sedef Şahin, 'Philip' rolünü ise Cenk Kangöz oynamıştı.

Yorumlar

15
 • Eyüplü

  2 yıl önce Şikayet Et Dünya ve Türkiye değişiyor, bu çok sevindirici bir durum. Eskiden film yapanlar tarihi ve dini filmlerde illede erotik sahne koyarlardı, güya akıllarınca daha çok izlendi diye, halbu ki bu dizinin izlenme rekorları kırmasının sebebi açık ve edep dışı sahnelerin olmadındandır. Tebrik ediyorum Allah razı olsun çok beğeniyorum. Oyuncuları dahi çok sevmeye başladım.
 • Turna

  2 yıl önce Şikayet Et Sayı az diyen arkadaşlar; Gerçekten Kayı Obası - Candarlarla birleşene kadar azlıklar ve Ertuğrul Gazi ağırlıklı olarak barış siyaseti yürütüyor. Ancak bu hiç bir mücadeleye girişmiyor demek değil, bölgenin İslamlaşmasında çok etkisi oluyor. Hatta ilerleyen bölümlerde kale fetihleri göreceğiz, bir de Köpek ve moğolların faaliyetleri başlayacak..
 • tunga

  2 yıl önce Şikayet Et Alp sayısı çok az 5 10 kişi savaş oluyor etkileyici görüntü için 50-100-200 kişi olması gerek üstüneda bilgisayarla çoğaltırsınız daha güzel savaş sahnesi çıkar.Size şöyle diyim bu sahneler için ücretsiz gönüllü alp bile bulursunuz
 • sivaslı

  2 yıl önce Şikayet Et 300 spartalı filminde olduğu gibi büyük savaş sahneleri istiyoruz
  Toplam beğeni
  • Huvel Baki 41

   2 yıl önce Şikayet Et 300 sivaslı olsa olur mu? :))
   Toplam beğeni
 • KAYSERİLİ

  2 yıl önce Şikayet Et Asker sayıları gerçekten çok az 30 tane alp var.. Teknoloji var ucuz oyuncular var bedava oynayacak bile bir sürü insan var asker ve ahali sayılarını artırın lütfen.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.