TÜM YORUMLAR
D vitamini eksikliğinin sebepleri neler? D vitamini eksikliği belirtileri ve tedavisi
SAĞLIK
D vitamini eksikliğinin sebepleri neler? D vitamini eksikliği belirtileri ve tedavisi
YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Fatma 5 ay önce Şikayet Et
  Ben 2 ay önce doktora gittim. D vitaminin hiç yok dedi. 2 ay önce kullanıyordum. Ama simdi yine kaslarim kol bileklerim yorgun ve halsizim yine dvitaminsizlik midir yani bu mümkün mü. Sonuçta 2 ay önce takviye yi alıyordum.
  Cevapla
 • Laborant Nurdan 3 hafta önce Şikayet Et
  Öncelikle geçmiş olsun , aynı sorunu bende yaşıyordum ve kilo probleminde vardı aldığınız takviyenin kalitesi ve aldığınız doz çok önemli ,ben takviyeyi dozunu yukselttigimde faydasını gördüm
  Cevapla
 • GerçekUzmanından: 5 ay önce Şikayet Et
  Yan-lış. Kan D vit. seviyenizi 100'lere çıkarırsanız, böbrek taşı ve kalp yetmezliği riskiniz çok artabilir. Güneş hikaye. Haftada sadece 10 dakika yüz ve ellerin güneş görmesi yeter. Türkiye'de kimse bu kadar güneşsiz kalamaz. Bizim asıl problemimiz, süt ürünleri ve balığı fazla tüketmememiz. Bunları çok alırsanız ilaca ihtiyacınız olmaz, yoksa mayoyla asfalta uzansanız bile faydası yok. Halkın % 90'ında D vit eksik, ama çare ilaç değil, dengeli beslenme.
  Cevapla
 • Uzmanından: 5 ay önce Şikayet Et
  Seneler önce ispatlanmış ve temel kitaplara geçmiş gerçekler: D vitamini süt ürünleri, balık ve karaciğerde boldur, el ve yüzün sadece 10 dakika güneş görmesi, bir haftalık D vitamini aktivasyonuna yeter. D vitamini 21 günden fazla depolanamaz. Güneşlenmek, D vitamini depolamamıza değil, cilt kanseri riskinin artmasına yol açar. D vitamininin vücudumuzdaki ömrü, sadece 21 gündür. Fazlası böbrek taşına yol açar ve kalp yetmezliği yapar (ilimdenalime.com).
  Cevapla
 • Uzm.Dr.Ömer 5 ay önce Şikayet Et
  Hangi birini düzeltelim: D vitamini güneşten alınmaz, gıda ile alınan D vitamini, güneşle aktif hale geçer. Bunun için haftada 10 dakika sadece yüz ve ellerin güneş görmesi yeter. Yani tesettür D vitamini eksikliğine yol açmaz. D vitamini (bu zatın daha önce söylediği gibi) asla 100'lerde olmamalı, 30 civarında olmalıdır. D vitamini fazlası böbrek taşı ve kalp yetmezliğine yol açmaktadır.
  Cevapla
 • KEMAL CETIN 11 ay önce Şikayet Et
  Once Saglik Verdiginiz Bilgilere Cok Tesekkur Ederim Allah Razi olsun Iyi Calismalar
  Cevapla
 • Büşra Uz 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok teşekkür ederim bilgileriniz icin
  Cevapla
 • kahret Dalgıç 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel bilgiler teşekkür ler
  Cevapla
 • münevver 1 yıl önce Şikayet Et
  allah razı olsun çok güzel bilgiler verdiniz
  Cevapla