Haber 7

Engel kalmadı! İlahiyat mezunlarına müjdeli haber!

Engel kalmadı! İlahiyat mezunlarına müjdeli haber!
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ilahiyat fakültesi mezunlarının din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanabilmesinin önünde herhangi bir engel kalmadığı kaydedildi.

Yorumlar

58
 • Çilem

  9 ay önce Şikayet Et 4.yıldır iibf mezunu olarak atamayı bekliyoruz bizde ilahiyat mezunlarına kaldıran 2.önceliğin bizim içinde kalkmaśını istiyoruz.Nerde adalet nerde eşitlik artık yetkiler sesimizi duysun.
  Toplam beğeni
 • Sinan

  9 ay önce Şikayet Et 4 yıldır iibf mezunları aynı durumda ama herhangi değişiklik yapılmadı bu adaletsiz durum değiştirilmesi gerekiyor. Eşit şartlarda yarışmaz istiyoruz.
  Toplam beğeni
 • Nil

  9 ay önce Şikayet Et Muhasebe-Finans Öğretmenleri 4 yıldır sesimizi duyuramıyoruz. Düzenleme,sadece İlahiyatı kapsarsa ADALETLİ OLMAYACAK... Ilahiyatçılara yapılan adaleti biz de istiyoruz 2.öncelik kalksın.
  Toplam beğeni
 • Özden

  9 ay önce Şikayet Et Ayni durum İİBF mezunlari icin de geçerli 4 yildir sesimizi duyuramiyoruz eşitlik için , adalet için bizim de sesimiz duyulsun hakkımizı istiyoruz yetkililer sesimizi duyun artık !!!
  Toplam beğeni
 • Fatma

  9 ay önce Şikayet Et Bu bir ayrımcılıktır. Onca formasyon sahibi mezunlara verilmeyen hakkın İlahiyat mezunlarına verilmesi adaletsizliktir. Hak, adalet, vicdan sahibi olan söz sahiplerini tüm formasyon sahibi mezunlara verilmesini isterdik. Yaklaşık 20.000 formasyonlu İİBF mezunu 4 yıldır bu haktan mahrum bırakılıyor. Neden? Madem öğretmenlik hakkı verilmeyecek neden hala bu bölümlere formasyon hakkı veriliyor, Neden? İkinci öncelik adaletsizliği İİBF mezunları için de kaldırılmalı, eğer adaletten bahsedeceksek!
  Toplam beğeni
 • Ayten

  9 ay önce Şikayet Et Ilahiyata yada fen edebiyata tanınan hakkin aynısı iiBF için de tanınsin.
  Toplam beğeni
 • Songül

  9 ay önce Şikayet Et 4 yıldır Formasyon almış IIBF Muhasebe ve Finans ile Pazarlama Perakende Öğretmenleri neden aynı haktan yararlanamıyor ? Bu adalet mi? Hani sizin eşit ilkeniz? 2.öncelik kalktıysa tüm bölümleri de kapsamalıdır.. IIBF Muhasebe Öğretmenleri de mağdur 4 yıldır 100 puan alsa dahi Atanamıyor. Bu engel ilahiyat gibi IIBF Formasyonlu Muhasebe Öğretmenleri için de kaldırılmalı.
  Toplam beğeni
 • Gamze

  9 ay önce Şikayet Et 20.000 Formasyonlu IIBF Muhasebe öğretmeni adayları 4 yıldır bu 2.öncelik engelinin kalkmasını istiyor. İlahiyat için kalkan 2.öncelik tüm bölümleri kapsamalı kimsenin hakkı yenmemeli adalet yerini bulmalıdır
  Toplam beğeni
 • Songül

  9 ay önce Şikayet Et Eşitlik ilkesi diyorsunuz adalet diyorsunuz ama 2.öncelik ilahiyattan resmen kalkıyor ancak diğer bölümlerden 2.öncelik engeli kalkmıyor. Yasa herkesi kapsamalı adilce eşit şartlarda atama olmalıdır. IIBF Formasyonlu Muhasebe ve Finansman Öğretmenleri de çözüm bekliyor
  Toplam beğeni
 • Songül

  9 ay önce Şikayet Et İlahiyat mezunları ile aynı durumda olan, İİBF mezunu Formasyonlu Muhasebe-Finans Öğretmenleri 4 yıldır 2. öncelikli,yapılacak düzenleme,sadece İlahiyatı kapsarsa ADALETLİ OLMAYACAK... Bakalım Devlet yetkilileri ne kadar ADİL davranacak.....
  Toplam beğeni
 • Kemal

  9 ay önce Şikayet Et Şunu hiç bir zaman unutmayın. İlahiyatçılara yaptığınız düzenlemeden dolayı belki seçimlerde oy kazanacağını düşünüyorsunuz ama 20000 İBFF linin oyunu kaybedeceğini de biliyorsunuzdur inşallah.
  Toplam beğeni
 • Mustafa

  9 ay önce Şikayet Et İktisadi ve İdari Bölümler İşletme, İktisat ve Maliye mezunu formasyonlu öğretmen adaylarına neden 2. öncelik var kul hakkı yiyorsunuz bu dünyada çıkmazsa öbür dünyada muhakkak hakkımız sizden çıkacak
  Toplam beğeni
 • İibfli ogretmen

  9 ay önce Şikayet Et İibf formasyonlu muhasebe öğretmenlerinin de engeli kaldırılmalıdır. Yasa herkesi kapsamalıdır ilahiyattaki 2.öncelik engeli kalktıysa adilce davranılıp tüm bölümlerdede kaldırılmalı..
  Toplam beğeni
 • Hulya

  9 ay önce Şikayet Et Eşitlik ilkesi diyorsunuz adalet diyorsunuz ama 2.öncelik ilahiyattan resmen kalkıyor ancak diğer bölümlerden 2.öncelik engeli kalkmıyor. Yasa herkesi kapsamalı adilce eşit şartlarda atama olmalıdır. İibf formasyonlu muhasebe öğretmenleri de çözüm bekliyor
  Toplam beğeni
 • fedi

  9 ay önce Şikayet Et Ne şimdi 4 yıl ilahiyat mezunları Formasyon almadan mı öğretmenlik yapacaklar
  Toplam beğeni
  • Yok

   9 ay önce Şikayet Et Formasyon tabi ki alcaklar. Alsalar da olamiyorlardi, o düzeltilmiş
   Toplam beğeni
  • eveet evet

   9 ay önce Şikayet Et ne alaka
   Toplam beğeni
  • İbrhm

   9 ay önce Şikayet Et Yoo formasyonsuz öğretmen olunmaz ki formasyon alyo bu bolumu okuyanlar
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.