Haber 7

Tam bir devrim olacak! Tarlası olanlar yaşadı

Tam bir devrim olacak! Tarlası olanlar yaşadı
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, tarım arazilerinin borsaya kote edilmesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Yorumlar

30
 • veysi

  1 yıl önce Şikayet Et doğru ve yerinde bir adım taktir ediyorum
 • belde

  1 yıl önce Şikayet Et Reklamda hani söylüyor ya adam. işte gördünüz, söylemeye gerek yok. Yoksa on-yirmi yıla kalmaz hapı yutacağız. Bunu söylemek için kahin olmaya gerek yok. devlet üretim yapın diye tarım teşvik paketleri hazırlıyor yine de ithal bir sürü gıda ve et geliyor. nasıl oluyor hala anlaşılır gibi değil. bu verilen teşviklerin dönüşü mü yok. yoksa alınan teşvikler yerinde kullanılmıyor mu. bir an önce yeni tebdirler almak gerek. yoksa çiftlik bank gibi her önüne gelen vatandaşı dolandıran bir sürü hayal tüccarları bu milleti soyacak. herkes sanal bir ortamda kemse toprağa kimse dokunmuyor. kolay para kazanma derdinde. sonumuz iyi degil
  Toplam beğeni
 • belde

  1 yıl önce Şikayet Et Ben de tarım arazilerinin borsaya verilmesine kesinlikle karşıyım. Fakat buna alternatif vatandaş olarak bizler ne yapıyoruz. Bol bol konuşup hiçbir şey üretmiyoruz. Etrafımızda çocuklarımızı da koruma altına alıp ona buna dert yanıyoruz. Ben kendim dokuz kardeşim hepimiz dağda taşta toprakta büyüdük. Bir sürü hasta da olduk hastalık da geçirdik. Bu kadar steril yetişmek neredeyiz küvezde mi. çürük yetişiyoruz. Boşuna dert yanmaya gerek yok. Bunu vatandaş olarak kendi elimizle yapıyoruz. Gelecekte sağlıklı bir nesil yetişmesini istiyorsak, bu yetişen nesillerimize bu tablet ve telefona dokunmadan önce toprağa dokunmalarını sağlamamız gerek.
  Toplam beğeni
 • belde

  1 yıl önce Şikayet Et bir an önce kendimize gelmemiz gerek. yoksa bir on yirmi yıla kalmaz gıda üretiminde tamamen dışa bağımlı bir vatandaş haline geleceğiz.. bu işi başta kullanılabilir tarım arazileri ile ilgili yeni yasalar yaparak, ve başta aileler olarak eğitimle bunu halletmek gerek. çocuklarımızın yüzde 90 ı toprağa dokunmuyor bile. Sokağa çıkıyoruz, ona dokunma buna dokunma, aman düşersin çocuğum. Şurada hastalık var bununla oynama, bu nasıl çocuk eğitimi kimse anlamış değil.
  Toplam beğeni
 • aman ne iyi

  1 yıl önce Şikayet Et ülke topraklarını bu şekilde yabancılara peşkeş çekin. sonra kendi topraklarımızda başımızı sokacak yer bulamayalım. tıpkı Filistinliler gibi. onlarda zamanında Yahudilere topraklarını satmıştı.
  Toplam beğeni
 • belde

  1 yıl önce Şikayet Et bu toprak işi ta osmanlıdan başlayıp bu zamana kadar süren sorunlu bir iş. yüzyıllarca şehirleşme ve meslek gurupları değişimi bizi şu an şoka uğratıyor. hepimizde birden acaba topraklarımız el mi değiştiriyor diye paranoyak oluyoruz. bu normal fakat, anormal olan bu boş duran tarım arazilerini hiçbir üretim için kullanmamak bunu sorun olarak görmüyoruz. üretim yapmamız gerek ne yapacağız. yaş sebze meyve birşeyler üretmek gerek. hadi elini taşın altına koy vatandaş deyince geri çekiliyoruz.
 • belde

  1 yıl önce Şikayet Et bu kadar ovalarımız boş boş duruyor. tabi gözü dönmüş para babaları bunu görüyor ve gözünü o arazilere dikmiş. bunun yerine vatandaşları bir kanunla zorlayıp bu arazileri kiralama yapılmasını sağlamak. bunun için de şartları oluşturmak gerek. icabında boş kalan araziler için birtakım zorlamalar olması gerek. ne hale geldik bir sürü boş tarım arazisi var, ithal yiyor ve içiyoruz.
 • ismail

  1 yıl önce Şikayet Et bankaların ipotek ettiği tarlalar satışa çıkabilir
  Toplam beğeni
 • 2023reis

  1 yıl önce Şikayet Et reyis bi çözüm bulur elbet
 • alper

  1 yıl önce Şikayet Et e tabi bist te yabancı ve yatırım şirketlerine para lazım.
  Toplam beğeni
 • halil veli

  1 yıl önce Şikayet Et yabanciya kota getirilir, teminat mektubu olarak borsada takas edilir nakit veya baska menkullerle, veya kiralanir, sirketlesir vs. ekonomik kaynaklar verimli kullanilir, ekilen tarlanin yüz ölcümü ne kadar büyükse ve tek el tarafindan yönetilirse o kadar verimlidir
  Toplam beğeni
 • Eldivanlı

  1 yıl önce Şikayet Et Modern toprak ağalığı desenize, parası olan 20-30 bin fazlasını verip bütün tapulara sahip olacak yani. Bence çok sakat bi durum. Bide bu devrim en çok kime yarayacak. Toprak çiftçinin elinden çıktıktan sonra o toprak başka bi çiftçiyemi yada para babasının elinemi geçecek?
  Toplam beğeni
  • belde

   1 yıl önce Şikayet Et bu kanun çıkarılırken çok iyi düşünmek gerek. ecdadımız toprakla ilgili sıkı kurallar koymuş, ve tarım arazilerini hiç boş geçirmemiştir. şu an tarım diye birşey yok. bol bol serecılık var. açık tarım arazileri bölünmeler nedeniyle boş kalıyor. buna bir çare bulmak gerek. bu tür araziler için yeni uygulanan tapu bütünlemeleri iyi bir uygulama fakat yetersiz.
  • Afterhour

   1 yıl önce Şikayet Et Ciftciler icin cok kötü olacak yapmayin
   Toplam beğeni
 • musti musti

  1 yıl önce Şikayet Et borsa dedik soyuluyoruz 10 koyup 100 alip gidiyorlar humar oynayip kaybediyoruz yabancilara mulk dedik satiyoruz 2 gun sonra her taraf yabamcinin olacak kendi memleketimizdenv surulecez
  Toplam beğeni
  • Mehmet

   1 yıl önce Şikayet Et Filistin de böyle elden çıktı
   Toplam beğeni
 • Göktuğlu Alaybeyi

  1 yıl önce Şikayet Et Bi halletmediğiniz tarlalar kaldı ona da tüy dikin her tarafı ele geçirin biz de taş kökü yiyelim.
  Toplam beğeni
 • celil timil

  1 yıl önce Şikayet Et bu borsacılarda oyun oynayacak başka bişey bulsunlar...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.