Haber 7

Yapay şelale inşaatında facia! 3 ölü 1 yaralı

Yapay şelale inşaatında facia! 3 ölü 1 yaralı
Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yapımı devam eden Seyir Tepesi 1'inci kısım yapay şelale inşaatında bomu kırılan vincin sepetindeki işçilerden 3'ü öldü, 1'i yaralandı. Ölenler arasında Afganistan uyrukluların da bulunduğu belirtildi.

Yorumlar

12
 • maraşli

  11 ay önce Şikayet Et maximum 250 kilo taşıma kapsitesi var o sepetlerin nasıl dört kişi bindirebiliyorlar resmen ölüme yolculuk cinayettir.
 • Pamukkale’li

  11 ay önce Şikayet Et Yazık değil mi şimdi bu işçileri bekleyen yaşlı onlarca gözlere Yok teşeronmuş yok yabancı uyrukluymuş yahu insan insan .... Denizli’nin dörtbir yanı park bahçelerle dolu memlekette okul derslik sıkıntısı yaşanırken bunun adı israftır
  Toplam beğeni
 • altunay

  11 ay önce Şikayet Et Şimdi bu ölen işçilerin gariplerin hesabını kim verecek, belediye başkanı ben sorumluluğu alıyorum diyecekmi, zannetmiyorum
  Toplam beğeni
 • Misafir

  11 ay önce Şikayet Et Allah rahmet eylesin. Herkes düz lise mezunu ya da üniversitelerin dandik bölümlerinden mezun. Meslek erbabı kalmadı, gençler işçiliği kendilerine yakıştıramıyor. Hepsi beyaz yaka ama asgari ücretli
  Toplam beğeni
 • Pamukkale

  11 ay önce Şikayet Et Haberin sonunda yer alan calisanlarin cogu yabanci uyruklu ibaresi yanlistir. Bende o santiyede calisiyorum. Emin olun ki hersey usulüne uygun yasalar neyi emrediyorsa o sekilde yapiliyor. Vinç sirkete ait degil calisanlar şirketin personeli degil taşeron firmanın personeli. Vinc şirketi gerekli bakimlari yaptirmiyorsa bunun suçunu ihaleyi alan firmaya atamazsiniz. Litfen tarafsız olun hak ne ise o. Rabbim geride kalanlara sabir versin insAllah.
  Toplam beğeni
 • birkissadanbinhisse

  11 ay önce Şikayet Et bu ölen insanların hesabını kim verecek guvenlik önlemi alindimi orada calisma esnasinda yazik yaw insaniz yuregimiz cız etti
  Toplam beğeni
 • Eginli

  11 ay önce Şikayet Et Ahhh memlekim ahh. Is güvenliği birçok iş alanında yok. Eskiyen parça eleman, kopana, bozulana dek o parça kesinlikle değişmez. O işçilerin oldugu o kısımda 3 değilde 40 işçi olsaydı 40 birden ölse o firma bunun hesabını Allah'a nasıl verecekti? Hic unutmam mobilya atölyesinde çalışıyordum sanayii elektriği ile çalışan fişlerin çoğu kırık, dökük, kabloları eski kazara dokunsan oracıkta ölürsün. Işyerinde yangın çıkması işten bile değil.. Sanayii de birçok işyeri böyle maalesef.
  Toplam beğeni
 • serdar

  11 ay önce Şikayet Et Hayatini Kaybeden Gariban göcmen iscilere Allahtan Rahmet yarali olan kardesimize Allahtan sifalar dilerim . Yazik günah bu kimsesiz Gariban yurdundan evinden barkindan edilmis insanlari bu sekilde ölüme göndermek .
  Toplam beğeni
 • Hasan

  11 ay önce Şikayet Et Ölenler e Rabbim rahmet etsin. Maalesef Türkiye'de ki sorunlardan biri de iş güvenliği. Herşey formalite icabı. Bende içindeyim. İşçi nin hiç bir değeri yok. Taşeron sistemi yüzünden işçi ler çok eziliyor ve hakları yeniyor. İnşaat firmalarınin çoğunda yevmiye usulü çalışıldığı için gerçek kazanç yansıtılmiyor sigorta ya. AGİ arada kayboluyor kimse vermiyor. Çoğu yerde 9 saat ( 8 iş başı 6 paydos) çalıştırılıyor.
  Toplam beğeni
  • Ahmet

   11 ay önce Şikayet Et Allah rahmet etsin maalesef Türkiye'de bu konuda çok ihmalkarlık yapıyoruz işçiler de işveren de Türkiye'de inşaat çalışıyordum nasıl kaza olmazki her şeyimiz yarım yamalak.Simdi İngiltere'de çalışıyorm adamların iskelesinden tut elektrik den gazına kadar bu kadar sağlam bir millet görmedim her türlü ihmali düşünüp sağlam iş yapıyor ve yaptırıyorlar ..
   Toplam beğeni
 • İşsizler

  11 ay önce Şikayet Et Türkiye devleti vatandaşı işsiz işsiz gezerken neden yabancılar çalıştırılıyor? Afganlar, Suriyeliler, Kırgızistanlılar....vs daha mı kalifiye?!
  Toplam beğeni
  • KaFKaS CePHeSi

   11 ay önce Şikayet Et bos bos konusma ordan, kimse kusura bakmasın o saydığın ülke vatandaşlarının yaptığı işlere bizim türkler tenezzül bile etmiyor. ayrıca sanki konu yabancı uyruklu çalışmasıymış gibi riv riv yapıyorsun. orda ölenler türk olsaydı bu seferde insan haklarından bahsedecektin. şuan ölenler türk olmasada onlarda insan sonuçta.
   Toplam beğeni
  • zor iş..

   11 ay önce Şikayet Et Turkler o işleri yapmıyor çünkü.
   Toplam beğeni
 • Denizlili

  11 ay önce Şikayet Et İnşaat alanını görseniz oraya çıkmazsınız bile kalkmış belediye oraya seyir terası yapıyoe. Üstüne üstelik ölenler afgan. Çalışma izinleri varmı iş güvenliği denetimi yapılıyormu? Bunların cevaplanması lazım
  Toplam beğeni
  • Kaptan

   11 ay önce Şikayet Et Her is kazasi Kader mader degil. Güvenlik yok bilgi yok malzeme yok. Hayatinda Okuldan baska yer görmemisler is Sahasinda Mühendis olursa olacagi bu. Unuttum birde gözünü Para bürümüs olan Patronlar olursa.
   Toplam beğeni
  • Kaptan

   11 ay önce Şikayet Et Sanki cok calismak isteyen var. O is yerinde kim calismak isterki Adamlar ucuza calistirdigi halde Güvenlik diye birsey yok.
   Toplam beğeni
 • SARIÇİÇEK

  11 ay önce Şikayet Et Belediyeden işi alan firma sigortasız ve ucuz iş gücü diye çalıştırdıgı gibi yüklü cezayıda çekecek inşaAllah.
 • zafer gülten

  11 ay önce Şikayet Et soruşturma başlatılması bazı şeylerden şüphe olduğu manasına geliyor. kaza geçiren işçiler Afgan uyrukluymuş,çaşılma tecrübeme göre şimdiye kadar yerli işçilerle,yabancı uyruklu işçilerin hiç bir zaman geçinemediğine şahit oldum.niye mi---yerli işçi maaşının azlığını,işsizliğinin sebebini yabancı işçikere bağlar hep,bu hep böyledir her işyerinde. olayda kasıt olabilir.
 • Muhalif

  11 ay önce Şikayet Et Türkiye’deki bütün zor işleri yabancı uyruklular yapar, sonra da kalkıp "Suriyeliler gitsin!" diye nâra atarlar. Elbette Allah bunun hesabını soracak.
  Toplam beğeni
  • Oktay can

   11 ay önce Şikayet Et Halk iş begenmez tabii hakkını vermezsen işçiye üç lira müdüre üç binlira
  • birkissadanbinhisse

   11 ay önce Şikayet Et dedigin cok dogru
  • HakanDE

   11 ay önce Şikayet Et Aynen kardes
  • vatandaş

   11 ay önce Şikayet Et halkımız maalesef iş beğenmiyor.
  • isimsiz

   11 ay önce Şikayet Et Çekip gitsinler insanlarımız açken ülkemiz mülteci çöplüğüne dündü
   Toplam beğeni
  • Talha

   11 ay önce Şikayet Et Türkiyede herkes her isi yapıyor . Zor olmayan is mi var ? Yan gelip yatacak mıydı? Allah rahmet eylesin bu arada
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.