Haber 7

Suda fiyat krizi! Kurtarmıyorsa satmasınlar

Suda fiyat krizi! Kurtarmıyorsa satmasınlar
Su üreticisi firmalar, Sucular Odası’nın açıkladığı su tarifesine karşı çıktı. Sucular Odası’nın “bir damacana su 9.5 liraya satılacak” şeklindeki tarifesinin gerçekçi olmadığını ifade eden üreticiler, “Su dağıtım maliyeti 6-7 lirayı buluyor. 9.5 liraya su satmak mümkün değil” dedi.

Yorumlar

10
 • murat

  1 yıl önce Şikayet Et enfaslayonun en buyuk sebebi dizel cok pahali olmasi...
  Toplam beğeni
 • bjk5656

  1 yıl önce Şikayet Et arıtma şart bakımını yaptırayım
  Toplam beğeni
 • Yakup

  1 yıl önce Şikayet Et Adam haklı kurtarmıyorsa satma kardeşim. Bırakın açgözlülüğü. Çünkü büyük şehirlerde pazar payı büyük. Git sat bakalım nüfusu az şehirde suyu pahalı fiyata. Denetim yok yaptırım yok.
  Toplam beğeni
 • Mustafa

  1 yıl önce Şikayet Et Yok daha neler bir damacana suyun maliyeti 20 liraymış.Ben İstanbulda yaşayan bir vatandaş olarak bir damacana suya 8 lira veriyorum.Beykozdan çıkan bşr doğal kaynak suyu mis gibi.Ha damacana su bittimi musluk suyuda içiyorum.
  Toplam beğeni
  • Malatyam

   1 yıl önce Şikayet Et 20 TL olan damacana maliyeti su değil, yani plastik maliyeti.
  • Çelebi

   1 yıl önce Şikayet Et Damacanın depozito bedelini söylüyor.
 • Fatih

  1 yıl önce Şikayet Et "geçen yıl 2.10 euro’ydu. Döviz yükselince fiyat 3.5-4 euro’ya kadar çıktı" "petlerin ton fiyatı ise geçen yıl 1000 dolardı. Dövizle birlikte 2 bin dolara kadar yükseldi." Ne demek istedi ben anlamadım. Döviz yükselince dolarla satılan mal neden dolar olarak yükseliyor?
  Toplam beğeni
  • Çelebi

   1 yıl önce Şikayet Et Aynen kardeş benim de kafam oraya takıldı.
 • S.şahin

  1 yıl önce Şikayet Et Bu tür soyguncuları YÖK etmenin yolu,belediyelerinmağazalar açarak ucuza satmasıdır,,kimse piyasa çalışan falan demesin,,ne idü belirsiz üç beş çakal bu milleti soyuyor herkes izliyor maalesef.
  Toplam beğeni
 • izmir

  1 yıl önce Şikayet Et Fırsat çılar fırsat istafe edip zam yapıyorlar 100 suya zam mı yapılır. Doğru bir karar tebrik ederim. Getir mesin uzaktan halktan mı çıkaracak kim uygun verirse ona gidilir hepsi fırsat bilip su fiyat şişirdi. Halk dalga geçer. Herşeye kota koyacaksın onun üstüne hiç kimse çıkamıcak damacana yukarı 20tlgeliyor demiş ffabrika bir tane alıyor damacanı imalat ne kadar çok ucuzdur eminim halk yemezler tebrik ederim uygulama için
 • İlyas

  1 yıl önce Şikayet Et Damacana ve pet şişe suyunda plastik parçalar var insan vücuduna giren bu zararlı plastikler kanser yapıyor. İçmeyin kardeşim alın evinize bir adet arıtıcı kurun onu kullanın.
 • Ali K.

  1 yıl önce Şikayet Et Bu matematik işini çözebilen varsa bize de anlatsın... “Damacana olarak tabir ettiğimiz dönüşümlü ambalajın tanesi geçen yıl 2.10 euro’ydu. Döviz yükselince fiyat 3.5-4 euro’ya kadar çıktı. Şimdi 3 euro’ya kadar geriledi. Dönüşümsüz olan ve ağırlıklı olak 5 litrelik ambalajlar şeklinde kullandığımız petlerin ton fiyatı ise geçen yıl 1000 dolardı. Dövizle birlikte 2 bin dolara kadar yükseldi. Şimdilerde 1900 dolar seviyesinde. Bunların hepsi matematik gerçekler.”
 • hahaha

  1 yıl önce Şikayet Et gecen sene 2 euro olan damacananin fiyati doviz yukselince 3-4 euro olmuş muş... bu ne demek laaa.. hahaha
  Toplam beğeni
 • Selim

  1 yıl önce Şikayet Et 5 litre suyun fiyatı 2.5 TL . Aynısını BİM 2.5 den 2.2 ye indirdi. Konum Ankara. Şimdi Damacana su 9 TL pahalı duruyor. Bulunduğum yerde su aşırı kireçli olmasa ben su da almazdım. Çeşmeden içerdim. Taşınmadan önce (Ankara içi) sadece yazın kafam esince su alıyordum.
  Toplam beğeni
 • gara çocuk

  1 yıl önce Şikayet Et oda dediğin esnafı kollar. bu oda ne menem şeydir ki kendini tüketici derneği yerine koymuş...
  Toplam beğeni
  • melodi

   1 yıl önce Şikayet Et Fırsatçıdan yana olmak ne menem iş.Fırsatçılık stokçuluk yapana zıkkım olsun
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.