Haber 7

Hamle işe yaradı! Türkiye’ye beyin göçü

Hamle işe yaradı! Türkiye’ye beyin göçü
Türkiye, beyin göçünü tersine çevirecek yetenek avı başlattı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi genç yetenekler ile iş dünyasını fuarlarda buluşturdu. 4’ü yurt dışında düzenlenen toplam 12 kariyer etkinliğine, 5 bini yurt dışından 75 bin genç katıldı.

Yorumlar

3
 • mehmet

  3 ay önce Şikayet Et Eğitimde üniversitelerde altyapılara (bina değil) laboratuvarlara yazılımlara yatırım yapabilsek, uygulamalı bölümleri geliştirsek bizde de çok daha fazla ilerleme olur.
  Toplam beğeni
  • sadi

   3 ay önce Şikayet Et şu ağzını her açtığında paralar betona harcanıyor diyen beton kafalılara şaşıyorum, fabrika yapılsın tabii ki ama fabrikalarda konteynerden bozarak yapılmıyor betondan yapılıyor , ayrıca bu ülkede altyapı ak parti iktidarına kadar çok zayıftı ve olanlar eskimişti mecburen altyapı ihtiyacları betona para yatırılarak giderilmek zorundaydı, bölünmüş yollar köprüler havaalanları gerekliydi yani lafın kısası betona yatırım bir yerde mecburi istikametti ki hala da çok var en önemli konumuz depreme dayanıklı binalar inşa etmek ve bu betona para yatırılmadan olmuyor. Son sözüm bu beton kafalılar ayrıca o yapılan yeni beton binalardan yeni yeni daireler almayıda çok severler.
   Toplam beğeni
  • samimi

   3 ay önce Şikayet Et bina deyip onemsiz mis gibi gostermeyin !akilli bilara yatirim yapanlar cok,basta abd ve ab ulkeleri
   Toplam beğeni
  • sadi

   3 ay önce Şikayet Et bina da lazim yazilim da; jher ikisine yatirim yapilarak pekala ilerlenebilir..onemli olan nitelikli yatirimlar yapilmasi !
   Toplam beğeni
 • tunctunc

  3 ay önce Şikayet Et Sadece ve sadece almanyada teknik egitim görmü$ genclerin sayisi almanyada ya$ayan diger yabancilara göre 5 kat dah fazla.Doktor tekniksyen kominikasyon sistem muhendislik dallarida ayni $ekilde kat kat fazla.Hepside Almanlara hizmet ediyor.Birde ordaki egitim asla asla Türkiyedeki egtimler ile mukase edilemez..
  Toplam beğeni
  • sezai

   3 ay önce Şikayet Et turkiyedeki egitim niye mukayese edlemezmis? onecki yillar icin belki soylenebilirdi, ama su an ki iktidarin getim icin yaptigi iyilestirmelere ve universitelere onlarca yatirim, ogrencilerein yuksek ihtisaslar icin ayirdigi burslar vs vs.. hepsi bu ogrencilerin egitimi icin sonucata bu basar yine ulkemize ait., yurt disinda belli alanlarda bsarili olup isimlerini duyuyorsa, bu en evvela turkiyede aldiklari altyapi egitimlerinin sayesinde..kenzimizi bu kadar kucumsemeyelim , ezil te hissetmeye hic gerek yok ! biz iui yoldayiz , sadece bazi alanlardaki imkan eksikligi var oda hizla kapatilmaya calisliyor.!
   Toplam beğeni
 • ugur gurbetci

  3 ay önce Şikayet Et ihracat artıyor ama millete yansımıyor nedeni paralar Türkiye yi kaldıracak kalkınma için yeni mühendislere , teknoloji ve ar-ge neyimiz varsa yatırmalız!!
  Toplam beğeni
 • Abou

  3 ay önce Şikayet Et Özel sektörün durumunu biliyoruz :)
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.