18 Eylül 2018, 12:25

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Avrupa’da özellikle Şampiyonlar Ligi’ndeki büyük takımları ekonomik olarak yenmenin zorluğuna değindi, sadece İngiliz kulüplerinin Real Madrid ve Barcelona gibi kulüpleri devirebileceğini söyledi


Fenerbahçe’nin Sportif Direktörü Damien Comolli, France Football’a Şampiyonlar Ligi ve Avrupa’nın büyük takımları ile ilgili detaylı bir değerlendirme yaptı. Avrupa’da büyük kulüplerin ekonomik yapısının güçlü olduğu, 2004’teki Porto-Monaco finalinden sonra Şampiyonlar Ligi’nde sürpriz yaşanmasının zor olduğunu kaydeden Comolli şu yorumları yaptı: 
 
“Bugünlerde şahit oluyoruz ki büyük takımda oynayan futbolcular anca büyük takımlara geçebiliyor, diğer büyük takımlara gidiyor, daha alt seviyelere değil, Cristiano Ronaldo buna örnek. Her dönemde aynı şeyleri görüyoruz. Barca, Real Madrid, Atletico Madrid gibi büyük takımlar, İngiltere’den takımlar.. Şu anda büyük takımlar seviyesini PSG ve Manchester City zorluyor. Manchester City farklı ele almak lazım, özel bir iş düzeni ve programları var. Güzel bir proje yarattılar. PSG henüz o durumda değil. İngiltere Ligi’nde de büyük 6 takım herkesi deviriyor, onların arasına girmek zor. Ekonomik olarak sadece İngiliz takımları Real Madrid, Bayern Münih ve Barcelona gibi takımlarla yarışabilir. Sadece İngilizler yenebilir onları. Geçen sezon Liverpool’u gördük, finale kadar geldi. Ama bu aşamalara gelmek çok zor.”