Saldırılar bıçak gibi kesildi! İşbirliği ortaya çıktı

İsrail’in Irak’taki kimi askeri hedeflere düzenlediği saldırıların Ekim ayında bıçak gibi kesilmesi, işgalci ülkenin PKK/YPG ile ilişkisini ortaya koydu. Barış Pınarı Harekatı ile ABD ve PKK/YPG’nin Suriye’nin kuzeyindeki üsleri boşaltmasıyla İsrail saldırılarını da sona erdirdi. İsrail SİHA’ları bölgedeki terör üslerini kullanıyordu.

ABONE OL
GİRİŞ 08.11.2019 06:42 GÜNCELLEME 08.11.2019 06:42 DÜNYA
Saldırılar bıçak gibi kesildi! İşbirliği ortaya çıktı
Saldırılar bıçak gibi kesildi! İşbirliği ortaya çıktı

İşgalci devlet İsrail’in Suriye’de kurulması planlanan terör devletiyle ilişkisi ve bu yapıya desteği her geçen gün biraz daha somutlaşıyor. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, Irak’ın içindeki ve Suriye sınırındaki bazı askeri hedeflere kimliği belirsiz hava araçları tarafından düzenlenen saldırılar Ekim ayında bıçak gibi kesildi. Saldırıların İsrail işi olduğu değerlendiriliyordu. Arap medyasından yansıyan bilgilerde saldırıların, Suriye’nin kuzey doğusundaki terör örgütü PKK/YPG işgali altında bulunan üsleri kullanan İsrail SİHA’ları tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyordu. Operasyonların masrafının ise Suudi Arabistan tarafından karşılandığı belirtiliyordu. Önceki gün İsrail’den PKK/YPG’ye Türkiye karşısında yardım ediyoruz açıklamasının gelmesi de, işgalci ülkenin bölgedeki varlığını teyit etti.

 

ABD’NİN ÇEKİLMESİYLE SONA ERDİ

Özellikle Irak’ı hedef alan saldırıların Türkiye’nin 9 Ekim’de başlattığı Barış Pınarı Hareketı sonucu adeta bıçak gibi kesilmesi, söz konusu iddiaların doğruluğunu güçlendirdi. Türkiye’nin operasyonu öncesi ABD ordusu PKK/YPG ile ortak kullandığı, hava araçlarının kullanımına da uygun olan üslerden çekildiği biliniyor. ABD’nin bölgeden çekilmesinin ardından, İsrail’in Irak’taki hedeflere yönelik saldırılarının da sona ermesi dikkat çekti.

 

TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALDILAR

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla bölgedeki iki devletten büyük tepki ve PKK/YPG’ye destek açıklaması geldi. Bunlardan biri Suudi Arabistan diğeri ise İsrail’di. Her iki ülke de hem siyasi açıklamalarla hem de medya üzerinden yayınladıkları kara propagandalar ile Türkiye’nin bölgedeki terör yapısını hedef alan operasyonunu engellemeyi amaçladı. İsrail’de PKK/YPG mensuplarının katıldığı birçok eylem gerçekleşti.

Yenişafak

ETİKETLER

YORUMLAR 7 TÜMÜ
 • Türk 6 ay önce Şikayet Et
  israil'e hizmet eden Teröristler, yarın ananız ağlayacak...!
  Cevapla
 • Memo 6 ay önce Şikayet Et
  Zaten biliniyordu bu durum. Türkiyenin dünyaya ilan edip hangi ülkeden terör saldirisi gelirse o ülkeyi Türk düsmani görüp terörü orda yerinde bombalarim diyecek. Sinirlarini havasahasini vur emriyle koruyacak
  Cevapla
 • Musa 6 ay önce Şikayet Et
  Tüm Terör örgütü ve devletlerinin kökünü kazıyacak TÜRK Milleti ve Ordusu .
  Cevapla
 • laz 6 ay önce Şikayet Et
  ünlü yönetmen mel gibson : dünya barış istiyorsa israile karşı birleşmeli..... dedi ve 2006 dan buyana flim yönetemiyor....bunu bir hıristiyan söyledi ... dikkatinizi çekerim
  Cevapla
 • REİS seni seviyoruz 6 ay önce Şikayet Et
  insallah bizlerede nasıp olur da, ama bize olmassa cocuklarımıza, olmassa torunlarımıza ama mutlaka gelecez ... BEKLE BİZİ İSRAİL :)
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR