Erdoğan örneğiyle anlattı: Türkiye'ye verilen sözler tutulmazsa bunların sonuçları olacak

Almanya'nın eski Başbakanı Gerhard Schröder, Avrupa Birliği'ne (AB), Türkiye'ye verdiği sözleri yerine getirmediği eleştirisinde bulunarak AB-Türkiye anlaşmasının bir kısmının yerine getirilmemesi durumunda bunun sonuçları olacağının bilinmesi gerektiğini belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 06.03.2020 16:42 GÜNCELLEME 06.03.2020 16:42 DÜNYA
Erdoğan örneğiyle anlattı: Türkiye'ye verilen sözler tutulmazsa bunların sonuçları olacak
Erdoğan örneğiyle anlattı: Türkiye'ye verilen sözler tutulmazsa bunların sonuçları olacak

Almanya'nın eski Başbakanı Gerhard Schröder, Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, Avrupa'daki mülteci krizi sonrası AB-Türkiye mutabakatının imzalandığını hatırlattı.

 

Brüksel'in, Türkiye'ye iş adamları için vize serbestisi ve üyelik müzakerelerinde kolaylık sağlanması sözünü verdiğini aktaran Schröder, ancak bunların yapılmadığını ifade etti.

Schröder, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sığınmacılarla Avrupa'ya şantaj mı yaptığı" sorusuna, 'Şantajdan bahsetmezdim. Türkiye, dünya çapında en fazla mülteciye sahip ülke ve burada yaklaşık 4 milyon mülteci yaşıyor" cevabını verdi.

 

"BUNLARIN SONUÇLARI OLACAK"

AB'nin Türkiye'de verdiği bazı sözleri yerine getirmediğini vurgulayan Schröder, şunları kaydetti: "AB-Türkiye anlaşmasına karar verildiğinde; Brüksel, Erdoğan'a üyelik müzakerelerinde kolaylık ve iş adamları için vize serbestisini gündeme getirdi ama AB, buna uymadı. Bunun nedenleri vardı; Türkiye'deki iç siyasi durum ve Türkiye'nin Libya'daki angajmanı. Ancak AB, anlaşmanın bir kısmını yerine getirmezse bunun sonuçları olacağını bilmelisiniz. Türkiye, gururlu bir ülke ve gururlu bir lidere sahip."

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 26 TÜMÜ
 • vatandas ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  bizi anlayan bize destek söylemlerinden bulunanlarda her nedense ya emekli birokrak ya eski siyasetciler oluyor
  Cevapla
 • Ömer 5 ay önce Şikayet Et
  Biraz dünya liderlerini takip etsen Schröder başbakanlık döneminde Hep Türkiye'yi savundu Avrupa Birliğide Ancak ABD onu çıkarlarına ters buldu ve ekonomik kıriz çıkardı o dönem Almanya'da işsizlik arttı ve bir dahaki seçimi kaybettirdi ABD şirketleri aşırı derecede fazla var Almanya'da onların sayesinde yönlendirme yapıyor.
  Cevapla
 • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Reis sayesinde ülke toprak kazandı şükürler olsun hem ülkeyi kalkindirdi hem toprak kazandı CHP anayasa mahkemesine gitmez insallah
  Cevapla
 • Abdurrahman 5 ay önce Şikayet Et
  "Gururlu bir ülke Ve gururlu bir lider" Benim ülkem ve benim liderim Vesselam
  Cevapla
 • Hasan Coşkun 5 ay önce Şikayet Et
  bu tür haberleri anlamakta zorlaniyorum. Almanya da millet:" para verdikya TR ye, niye sözünü tutmuyor" diye düsünüyor ve RT Erdogani yine hedef gösteriyor. Artik anladilar, felan, .... hepsi hikaye
  Cevapla
 • hidocan almanya 5 ay önce Şikayet Et
  Gerhard Schröder Türkiyeye verdigi destek dolayi koltugundan oldu sayilir...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR