Japonya'da korkulan oldu: 12 öğrencide virüs tespit edildi

Japonya’da ikinci dalga endişesi yaşanan Kitakyushu şehrinde bir ilkokulda 4 öğrenci Kovid-19'a yakalandı. Şehirdeki bazı okullar geçici olarak kapatıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 01.06.2020 10:20 GÜNCELLEME 01.06.2020 10:20 DÜNYA
Japonya'da korkulan oldu: 12 öğrencide virüs tespit edildi
Japonya'da korkulan oldu: 12 öğrencide virüs tespit edildi

Son günlerde artışa geçen yeni tip koronavirüs vakaları nedeniyle ikinci dalga endişesi yaşanan Kitakyushu şehrinde korkulan oldu. Yerel yetkililer, dün 4'ü bölgedeki yerel bir ilkokulun öğrencilerinden olmak üzere 12 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı. Gelişmenin ardından bölgedeki bazı ilk ve ortaokullar geçici olarak eğitime ara verirken, eğitim kurulu diğer okullara da öğrencilerin ateşinin ölçülmesi ve sağlık durumlarının gözlenmesi talimatı verdi. Virüsün herkese bulaşabileceğini hatırlatan yetkililer, enfekte olan öğrencilerin dışlanmaması gerektiği konusunda uyardı. Kovid-19'un bölgedeki diğer okullara sıçramasından endişe duyuluyor.

ARTIŞ SÜRÜYOR

 

Fukuoka'daki Kitakyushu şehrinde 30 Nisan-22 Mayıs arasında korona virüs enfeksiyonu görülmemiş, ancak son 9 günde 97 yeni vakanın tespit edilmesi ikinci dalga endişelerine neden olmuştu. Japonya'nın aynı zamanda virüs ile mücadeleden sorumlu bakanı olan Ekonomi Bakanı Yasutoshi Nishimura ise bölgede yeniden OHAL ilan edilmesinin gündemde olmadığını açıklamıştı.

ÜLKEDE 910 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Japonya'da şu ana kadar 712'si karantina gemisi Diamond Princess'in yolcu ve mürettebatından olmak üzere toplam 17 bin 624 kişi koronavirüse yakalanmış, aynı geminin yolcularından 13 kişi dahil toplam 910 can kaybı bildirilmişti.

 

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR