Kanada Başbakanı Trudeau’dan Kurban Bayramı mesajı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Trudeau, başbakanlık resmi internet sayfası ile sosyal medya hesaplarından görüntülü olarak paylaşılan mesajına, "Esselamüaleyküm" diyerek başladı.

ABONE OL
GİRİŞ 31.07.2020 03:43 GÜNCELLEME 31.07.2020 03:43 DÜNYA
Kanada Başbakanı Trudeau’dan Kurban Bayramı mesajı
Kanada Başbakanı Trudeau’dan Kurban Bayramı mesajı

Kanada ve dünyadaki Müslümanların, Kurban Bayramı'nı kutlayacaklarını ifade eden Kanada Başbakanı Trudeau, şunları kaydetti:

 

“Kurban Bayramı Müslümanların en önemli bayramlarından biridir. Fedakarlık ile hizmet, merhamet ve sadaka değerleri üzerinde düşünmenin zamanıdır. Bu önemli vesileyle Müslümanlar genellikle dua etmek, şenlikli yemekleri paylaşmak, ihtiyaç sahiplerine yiyecek sağlamak ve hayattaki kutsamalara teşekkür etmek için ailelerle ve sevdikleriyle bir araya gelirler. Bu yıl, Kovid-19 salgınıyla mücadele etmeye, birbirimizi ve topluluklarımızı güvende tutmak için sağlık kurallarını takip etmeye devam ettikçe, kutlamalar da farklı görünecek.’’

"MÜSLÜMAN KANADALILAR BİZE TOPLUMUMUZA HİZMET ETMENİN NE DEMEK OLDUĞUNU GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR" 

 

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, "Kurban Bayramı'nın kalbindeki değerler hiç bu kadar önemli olmamıştı" ifadelerini kullanarak sözlerini şöyle tamamladı:

"İster yerel bir hayır kurumunu destekliyor, ister komşularına ya da daha savunmasız olanlara yardım ediyor olsun, Müslüman Kanadalılar bize topluluğumuza hizmet etmenin ne demek olduğunu göstermeye devam ediyor. Bugün, bu hizmetin ve Müslüman Kanadalıların toplumlarımıza ve ülkemize yaptıkları birçok katkının farkındayız. Ailemiz adına Sophie ve ben Kurban Bayramını kutlayan herkese iyi bayramlar diliyoruz. Eid Mübarek!

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Angaralı 1 ay önce Şikayet Et
  Şöyle bir açıklamayı chp den duyan var mıdır acaba
  Cevapla
 • Suna 1 ay önce Şikayet Et
  Allah islam nasib etsin. Ne güzel konuşmuş.
  Cevapla
 • Anka 1 ay önce Şikayet Et
  Içimizden biri bu başkan
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Müslümanın 5 görevi dinini iyi bilmesi kulaktan dolma değil para olarak zengin olması silah olarak zengin olması ilimde zengin olması İslami yatmakta durmadan yorulmadan çalışmalı
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR