Danimarkalı ırkçı liderden provokasyon: Kuran yakacak

İslam karşıtlığı yönündeki ırkçı hareketler devam ediyor. Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, Malmö'de Kur’an-ı Kerim yakmak istediğini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.08.2020 17:11 GÜNCELLEME 04.08.2020 17:11 DÜNYA
Danimarkalı ırkçı liderden provokasyon: Kuran yakacak
Danimarkalı ırkçı liderden provokasyon: Kuran yakacak

Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, Malmö'de Kur’an-ı Kerim yakmak istediğini açıkladı. 

 

KURAN YAKACAK

Rasmus, İsveç'in Malmö kentinde Rosengård bölgesinde yapımı tamamlanan ve açılışı yapılacak bir cami önünde kirli provokasyona hazırlanıyor. 

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yayımlayan Pauldan, 
İsveç'te aşırı sağcı sokak ressamı Dan Park'tan Kur’an yakma teklifi aldığını ve bunu 28 Ağustos Cuma günü saat 12.00'de yeni açılacak caminin önünde gerçekleştireceklerini belirtti.

 

Malmö'yü Müslümanlar tarafından işgal edilmiş bir şehir gördüğümü aktaran Paludan, ''İşgal edilen yerlerde en azından gösteri yaparız'' ifadeleri kullandı. 

HAPİS VE MESLEKTEN MEN CEZASI ALDI

Göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Malmö'de Müslümanlar ise böyle bir provokasyondan rahatsız. Bölgede yaşayan Müslümanlar böyle çirkin bir gösteriye İsveç polisinin izin vermeyeceğini umuyor.

Öte yandan Danimarka'da sık sık Kuran-ı Kerim yakma provokasyonu ile  tanınan Rasmus Paludan, 14 farklı suçtan yargılandığı dava da  3 ay hapis, 3 yıl avukatlıktan men cezası almıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 9 TÜMÜ
 • Gürbüz 10 ay önce Şikayet Et
  Yakma ile ilgili, bak bir haber daha vereyim sana : Yaksanda bitiremezsin. Dünya'da o kadar nüshası var ki, hafızalardakinide (ezberleri) daha katmadım ... Yorulma diye yazdım.
  Cevapla
 • Gürbüz 10 ay önce Şikayet Et
  Bırak yakmayıda, varsa bir fikrin söyle, koy ortaya görelim.
  Cevapla
 • 01adana 10 ay önce Şikayet Et
  şeytanın uşakları normaldir gelde burda yap vucudunda gaç delik açacam bahise girek
  Cevapla
 • Gürbüz 10 ay önce Şikayet Et
  Kur'anı niye yakıyorsun? Üzerine aldındığın/gocunduğun ayetlerimi gördün?
  Cevapla
 • Gürbüz 10 ay önce Şikayet Et
  "Kendin niye aklına gelmiyorda, Kuran aklına geliyor?" diyecemde, demiyorum, vaz geçtim. Başka birşey söyliyeyim, senin için : O mübareği yakmayı diyelim ki, başaramadın. Bunu düşündünya, kendini yaktın bile, Allah indinde. Bunun böyle olduğunu bilmen bilmemem farketmez, zaten.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR