ABD'den tüm dünyayı korkutan açıklama: Virüs artık daha tehlikeli

ABD'li bilim insanlarından korkutan koronavirüs açıklaması geldi. Yapılan açıklama sonucu koronavirüsün mutasyona uğradığı ve bulaşıcılığını artırarak daha tehlikeli bir hal aldığı ortaya çıktı. Bilim insanlarının yaptığı araştırmada virüsün öldürücülüğü konusunda bir değişik belirlenmedi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.09.2020 01:32 GÜNCELLEME 25.09.2020 01:32 DÜNYA
ABD'den tüm dünyayı korkutan açıklama: Virüs artık daha tehlikeli
ABD'den tüm dünyayı korkutan açıklama: Virüs artık daha tehlikeli

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyona adım adım yaklaşıyor. İkinci dalga paniği dünyanın dört bir yanını sararken, ABD'de çok çarpıcı bir araştırmanın sonuçları yayınlandı.

 

 

ABD'nin Houston kentindeki bilim insanları, kentteki Kovid-19 salgınında iki ayrı dönemde yayılan virüs örneklerini karşılaştırdı. Araştırmada, kentte yayılan koronavirüsün zaman içinde daha bulaşıcı hale geldiği sonucuna varıldı.

KORONAVİRÜS MUTASYONA UĞRADI

 

 

Araştırma, büyük bir kentte yayılan koronavirüsün iki ayrı dalga sırasındaki yapısının incelenmesi açısından bir ilk olma özelliğini taşıyor. Araştırmada, 7 milyon nüfuslu Houston'da salgının ilk patlak verdiği dönemden ve son haftalardan elde edilen 5 bin virüs genomu incelendi. Araştırmacılar, kentteki ikinci dalgada görülen virüsün neredeyse tamamının mutasyon geçirdiği sonucuna vardı.

BULAŞICILIĞI ARTTI

Buna göre, kentte son dönemde yayılan virüsün, hücrelere bağlanarak insanları enfekte etmek için kullandığı 'iğne'lerinin sayısı arttı. Araştırmacılar, kentte virüsün bu türünün hakim hale geldiğini ve bu sayede bulaşıcılığının arttığını belirtti. Bu nedenle, son dönemdeki hastaların viral yükünün ciddi oranda arttığı da aktarıldı.

Bununla birlikte, araştırmada 'virüsün bu mutasyon nedeniyle daha öldürücü hale geldiğine' dair herhangi bir bulgu elde edilmesi. Araştırmacılar, mutasyonun Kovid-19 hastalığının şiddetini artırdığına dair yeterli kanıt bulunmadığını vurguladı.

ETİKETLER

YORUMLAR 3 TÜMÜ
 • Deniz 1 ay önce Şikayet Et
  O zaman bu ne saçmalıktır ki aşı bulundu, deyip millete niye yapılıyor mutasyona uğramışsa vede sürekli uğruyorsa aşı bunun hızına nasıl yetişecek çinden gelen aşılar koruyacakmı?
  Cevapla
 • burak 1 ay önce Şikayet Et
  virüs aynı taçtaki iğne sayısı fazla yani aşı işe yarar
  Cevapla
 • Muju 1 ay önce Şikayet Et
  En büyük vürüs ABD nin kendisidir.
  Cevapla
 • Ahmed 1 ay önce Şikayet Et
  "Hasan-Hüseyin" adlı yorumcuya aynen katılıyorum.
  Cevapla
 • Dindar 1 ay önce Şikayet Et
  Bir yorum yapmak lazım ama ne diyebilirim virüs bence yok olsada etkisini çoktan kaybetmiştir ama bu dünyayı yöneten insanlar her şey ellerinde olduğu için bitmesi mümkün değil ne zaman biter onlar bitecek diyince biter.
  Cevapla
 • Müntekim 1 ay önce Şikayet Et
  Medya onların elinde olduğu için hiç bitirmeye ekler biteni her grip Corona her ölüm Corona taki insanlar Korkudan Koşup ÇİP TAKTIRANA KADAR
  Cevapla
 • kkdkf 1 ay önce Şikayet Et
  doğru her şey "dünyayı yönetenlerin" oyunu zaten. bu devirde de bu kadar cshil olunmaz
  Cevapla
 • Turkel 1 ay önce Şikayet Et
  Houston kentindeki bilim insanlarının çalışma linkini de yazarsanız ve hangi dalda çalışmışlar hangi üniversitede görevliler belirtilmeli kim bu bilim insanları
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR