Lider değişti: Çin donanması ABD'yi tahtından indirdi

Çin, 2020 yılı sonu itibariyle en fazla savaş gemisi sahibi olan ABD'yi tahtından etti. Çin, 360 adet çeşitli savaş gemisi gücüyle dünyanın en büyük donanma sahibi olan ülke oldu.

ABONE OL
GİRİŞ 06.03.2021 16:55 GÜNCELLEME 06.03.2021 17:16 DÜNYA
Lider değişti: Çin donanması ABD'yi tahtından indirdi
Lider değişti: Çin donanması ABD'yi tahtından indirdi

ABD Deniz İstihbarat Ofisi (ONI) tarafından ülkelerin deniz savaş gücü üzerine hazırlanan raporda, Çin donanmasının son yirmi yılda 3 kat artarak 360 savaş gemisi gücüyle dünyanın en büyük donanmasına sahip olduğunu duyurdu.

Raporda, Çin donamasının gelecek 4 yıl içinde gemi sayısını 400'e çıkarmayı hedeflediği ifade edildi. ONI raporunda, Çin Halk Cumhuriyeti'nin "endişe verici" bir hızla modern savaş gemisi, denizaltılar, uçak gemileri, savaş uçakları, amfibi saldırı gemileri, balistik nükleer füze denizaltıları, büyük sahil güvenlik kesicileri ve kutup buz kırıcıları inşa ettiği belirtildi.

ABD ise 297 adet savaş gemisiyle Çin'den sonra dünyanın en fazla savaş gemisi olan ülkeyle ikinci sırada yer aldı.

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 12 TÜMÜ
 • Türk Vatandaşı 1 ay önce Şikayet Et
  Orhan sen de buna mı takıldın kardeş, mesaj o değil mesaj ha amerikan zalimi ha çin zalimi donanma yapmış fark yok demekti.
  Cevapla
 • Nermin 1 ay önce Şikayet Et
  Uyuyan dev uyandı. Cin şişeden çıktı. Geçmiş olsun.
  Cevapla
 • dostt birr 1 ay önce Şikayet Et
  Çin ne kadar süper güç olsada Çin den bir şey olmazz. neden derseniz halkı eziyor halk ırak gibi abd ye teslim olur. hemde bir kurşun sıkmadan. . halk devletin yanında olacak Çin kominist ülke kominist bizdede çok chp nin yarısı kominist laik anacak kendi kafalarından olana yaşama hakkı varr. komünist rusya yıkıldı niye halk yıktı. korkmayın çinden bir şey olmaz.ama abd ile biraz tepişirler abd kurnaz oradaki uygur Turklerini niye desdeklerki sevdiğinden değil çini icerden parçalamak. bizden ırak olsunlar ama uyguların arkasındayız. zulme karşıyız
  Cevapla
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Yakında büyük bir savaş başlayacak.. nükler bombalar dünyada buzul cağı tetikleyecek. Taş taş üstünde kalmayacak.amerika çin rusya bunlar tarih olacak. Doğuda batıda ve ortadoğuda üç büyük kara parçası sular altında kalacak. Avrupa ve türkiye ittifak kuracak. Iran dünya başına bela olacak. Ah kardeşlerim diyen hadisleri okuyun. Herşey var. Ve herşey çok yakında. Bırakın mal biriktirmeyi. ALLAH ﷻ a dönün. Namazlarınızı kılın.tovbe edin.
  Cevapla
 • Ayyıldız lı 1 ay önce Şikayet Et
  Çin en büyük tehlike ve hızla dünyada hakimiyet kuruyor İslam a abd den daha büyük tehdit gayesi sömürünün sömürüsü inşallah birbirlerini yerler yok sa bizlerin sonu deizim ve uyutulmuş bir son
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR