Fransa'da bir aylık sokağa çıkma yasağı başladı!

Fransa’da başkent Paris'in de içinde bulunduğu 16 bölgede 4 hafta boyunca uygulanacak tam sokağa çıkma yasağı bu gece itibariyle başlarken, özellikle başkentte sokaklar bomboş kaldı.

ABONE OL
GİRİŞ 20.03.2021 03:12 GÜNCELLEME 20.03.2021 03:12 DÜNYA
Fransa'da bir aylık sokağa çıkma yasağı başladı!
Fransa'da bir aylık sokağa çıkma yasağı başladı!

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının 3’üncü dalgasının etkili olduğu Fransa'da 4 haftalık sokağa çıkma yasağı bu gece itibariyle başladı. Sokağa çıkma yasağının başlaması sonucu dükkanlar kepeklerini indirdi, özellikle başkent Paris’te sokaklar bomboş kaldı.

Dün akşam Fransa Başbakanı Jean Castex’in yaptığı açıklamanın ardından 4 haftalık süreyi taşrada geçirmek üzere pek çok kişinin akın ettiği tren istasyonlarındaki yoğunluk da bugün itibariyle sona erdi. Havalimanlarında ise yoğunluk aynı şekilde devam etti.

Sokağa çıkma yasağının, İle-de-France bölgesinde başkent Paris’in de için bulunduğu 8 il, Alpes Maritimes ili, Seine-Maritime ili, Eure ili, Haut-de-France bölgesinden 5 ilin bulunduğu toplam 16 bölgede 4 hafta boyunca uygulanması planlanıyor. Bu süre içerisinde söz konusu bölgelerde okullar ve zaruri ihtiyaç sağlayan mağazalar ise açık kalmaya devam edecek. Bu gece başlayan kısıtlamalar kapsamında yürüyüş ya da spor yapmak için evin 10 kilometre çevresine de çıkmak mümkün olacak. Ülke genelinde saat 18.00’den itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağı, yarından itibaren saat 19.00’da başlayacak.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Mehmet yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
    Yıllardır Sömürdüklerinizi yiyin oturun .....
    Cevapla
  • cümbür cemaat 1 ay önce Şikayet Et
    zaten sokaga cikma yasagi vardi simdi tam gün oldu. bazi bolgelerde 18den sonraydi simdi 19dan sonra oldu
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR