Macron'dan Erdoğan açıklaması: Konuşmalıyız!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fikir ayrılıkları olsa da konuşmaları ve buna devam etmeleri gerektiğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 11.06.2021 09:23 GÜNCELLEME 11.06.2021 09:23 DÜNYA
Macron'dan Erdoğan açıklaması: Konuşmalıyız!
Macron'dan Erdoğan açıklaması: Konuşmalıyız!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Elysee Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında, NATO Zirvesi kapsamında kendisinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme yapmayı istediğini söyledi.

"BİRBİRİMİZİ GÖRMEYE İHTİYACIMIZ VAR"

Bunun iyi bir şey olduğunu söyleyen Macron, "Birbirimizi görmeye ihtiyacımız var" dedi.

Erdoğan ile derin fikir ayrılıklarının olduğunu dile getiren Macron, "Fikir ayrılıkları olsa da birbirimizle konuşmalıyız ve konuşmaya devam etmeliyiz" açıklamasını yaptı.

Macron, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile NATO, Suriye, Libya, Dağlık Karabağ ve Fransa'nın "radikal İslamcılık" mücadelesini görüşmek istediğini kaydetti.

"İŞ BİRLİĞİNİ GÖRÜŞECEĞİZ"

Erdoğan'a "radikal İslamcılıkla" mücadelenin hiçbir şekilde İslam dinini hedef almadığını anlatacağını ifade eden Macron, Erdoğan ile yapılabilecek iş birliği alanlarını da konuşacağını söyledi.

Macron, insan ve gazetecilerin haklarına ilişkin konularda ve ikili ilişkilerde her zaman açık olduğunu, baş başa görüşmelerde açık şekilde konuştuğu için kamuoyuna karşı da bunu yaptığını aktardı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Ylmz 3 ay önce Şikayet Et
    Ah caniiim nasılda honkhonk öksürüyo.yenimi aklınız başınıza geldi. Makron Fransa derin devletinden tokadı yiyince aklı sırtındaki aklı başına geldi.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR