Slovakya'da korkutan itiraf: Acilen karantinaya girmemiz lazım!

Slovakya Devlet Başkanı Zuzana Caputova, COVID-19 hastalarının tedavi gördüğü bir hastaneyi ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada, “Salgına karşı mücadelede kaybediyoruz. Acilen karantinaya ihtiyacımız var” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 23.11.2021 17:32 GÜNCELLEME 23.11.2021 17:42 DÜNYA
Slovakya'da korkutan itiraf: Acilen karantinaya girmemiz lazım!
Slovakya'da korkutan itiraf: Acilen karantinaya girmemiz lazım!

Slovakya Devlet Başkanı Zuzana Caputova başkent Bratislava’daki Ruzinov Hastanesi’nde COVID-19 hastalarını ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Caputova, “Salgına karşı mücadeleyi kaybediyoruz. Yanlış inançları ve konuşmaları bırakmalıyız. Sadece uzmanları dinlemeli ve söylediklerini uygulamalıyız. Biliyorum, önlemler insanları mutlu etmeyecek. Ancak acilen karantinaya ihtiyacımız var” dedi.

SLOVAKYA DÜNYADAKİ EN KÖTÜSÜ

Bratislava’daki Ruzinov hastanesinde gördüklerini trajik ve korkunç olarak değerlendiren Başkan Caputova, “Hastanelerimiz dolmak üzere, yeterince ventilatörümüz yok. Orada yoğun bakımda yatanları gördüm. Maalesef bazıları evine ve ailesine dönemeyecek. Bu gerçekten çok üzücü. Ayrıca büyük fedakarlıklarla çalışan sağlık çalışanlarımıza minnettarım” ifadelerini kullandı.

Salgın ile ilgili verilere de değinen Caputova, Slovakya’nın 1 milyon kişi başına yeni enfekte olan insan sayısı bakımından dünyada en kötü durumdaki ülke olduğunu da sözlerine ekledi.

"ÇALIŞANLARIN YAŞADIĞI ZORLUK İNANILMAZ"

Slovakya Devlet Başkanı Zuzana Caputova’nın hastane ziyaretinde hazır bulunan Sağlık Bakanı Vladimir Lengvarsky ise yaptığı açıklamada, “Sayın Caputova ile günlük olarak temas halindeyiz. Sayın Başkan salgının gelişimiyle çok yakından ilgileniyor. Hastanelerimizdeki durum gerçekten çok kötü.

Sağlık çalışanlarımızın şu anda yaşadıkları zorluklar gerçekten inanılmaz. Sağlık sistemimizin ayakta durması için gece gündüz çalışan herkes sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum” dedi.

Yaklaşık 5,5 milyon nüfuslu Slovakya'da son 24 saatte 6 bin 739 koronavirüs vakası tespit edilirken, ülkede toplam vaka sayısı 621 bin 423'e yükseldi.

Ülke genelinde 258’i yoğun bakımda olmak üzere 3 bin 182 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Son 24 saatte 66 kişinin hayatını kaybettiği Slovakya’da COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 13 bin 985'e ulaştı.

KAYNAK : AA
YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • kızılelma 6 ay önce Şikayet Et
  soros talimat vermiştir
  Cevapla
 • Gokhan 6 ay önce Şikayet Et
  sizingibiler degilmi sorosu ayakta tutan
  Cevapla
 • GAMLI BAYKUŞ 6 ay önce Şikayet Et
  Come to Turkey ! ne oldu,korktun mu canım ? Öldürdüğünüz Müslümanları her türlü eziyet ettiğiniz mültecilerin veballeri üzerinizde,onların günahlarına sayın !
  Cevapla
 • Ulusal 6 ay önce Şikayet Et
  Emri almışsınız, kapatmayinda sonra baskıyı görürsünüz küresel mekanizmadan.
  Cevapla
 • muammer 6 ay önce Şikayet Et
  Pandemi devam ederken aşı yapılmaz, aşı yapılması demek pandeminin bitmemesi demektir çünkü aşı daha ölümcül varyantlara sebep olur. Virüsü kendi haline bırakırsanız gücü 2 senede kendiliğinden yok olur. Daha sonra virüse karşı grip aşısı gibi her sene aşılama yaparsınız. Size bu şekilde salgın bitmez demiştik ve bitmedi de, virüs daha ölümcül bir hal aldı.
  Cevapla
 • Aşı 6 ay önce Şikayet Et
  Porofosör müsun be mübarek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR