Fiyatı gören şaştı kaldı! Tanesi 40 TL'den satılıyor

Sinop'ta avlanan az miktardaki palamut, tanesi 40 liradan satışa çıkarıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.11.2019 15:53 GÜNCELLEME 04.11.2019 15:54 EKONOMİ
Fiyatı gören şaştı kaldı! Tanesi 40 TL'den satılıyor
Fiyatı gören şaştı kaldı! Tanesi 40 TL'den satılıyor

Av yasağının sona erdiği 1 Eylül'den bu yana balıkçılar Karadeniz'de istedikleri palamudu bulamazken, az miktarda avlanan balığın fiyatı da her geçen gün artıyor.

 

 

Hamsi bolluğunun yaşandığı Sinop açıklarında avlanan palamutlar, kentteki tezgahlarda tanesi 40 liradan alıcı buluyor.

Sinop Abalı Su ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ömer Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, palamut avcılığı yönünden çok kısır bir sezon geçirdiklerini söyledi.

 

 

Palamut azlığının fiyatlara da yansıdığını anlatan Tuncer, "Kasa kasa yerine tane tene avlanan palamut bu sezon çok değerli oldu. O nedenle fiyatların tavan yapması doğal. Çünkü yok denecek seviyede bir palamut avcılığı var. İlerleyen süreçte fiyatlar daha da artabilir." diye konuştu.

Tuncer, "Şu an en ucuz balık hamsi. Kilogramı 5 liradan başlayan fiyatlardan satılıyor. Yine istavrit 10 liradan satılıyor. Vatandaşlarımız daha çok bu balıkları tüketsin." dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Malazgirt....71 8 ay önce Şikayet Et
  Halk almasın ; fırsatçıların elinde kalsın malları....
  Cevapla
 • AAA 8 ay önce Şikayet Et
  hocam sinop ta pahali olmayan bisey yok, yani bol olsada ucuza vermezler, sinoptan giden hamsi bazen ankarada bes lira iken sinopta on lira oluyor, yalanmi
  Cevapla
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  ben ömür boyu yemesem de olur
  Cevapla
 • Guaidoglu 8 ay önce Şikayet Et
  Hicbirine inanmiyorum. Daha birkac hafta önce hamsi yok dediler simdi palamut yok diyorlar yarin da karadeniz yok derler. Firsatciligin sonu hayir degil. Kendine tuzak kuruyorsun baska birsey degil. Sonra neden benim basima geldi deme.
  Cevapla
 • Doğan 8 ay önce Şikayet Et
  Sinopta yaşıyorum haber doğru hatta kıyıdan oltacılık ta yapıyorum balık yok bu sene kardeşim bir hamsi var tezgahtaoda burda 5-10 lira
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR