’Tosuncuk’ yakalanmak üzere: Operasyon bu akşam başlıyor

Çiftlik Bank’ın kurucusu ’Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın Ukrayna’nın başkenti Kiev’de görüldüğü ve yakalanmak üzere olduğu iddia edildi. Türkiye’den bir araştırma için Kiev’e gelen gazeteci Ziya Kara, “Operasyon başlıyor ve Mehmet Aydın bu akşam yakalanıyor. 24 saat içinde yakalanacak. Adresini tespit ettik bütün bilgileri elimizde. Her an operasyon başlayabilir” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 20.11.2019 14:53 GÜNCELLEME 20.11.2019 15:46 EKONOMİ
’Tosuncuk’ yakalanmak üzere: Operasyon bu akşam başlıyor
’Tosuncuk’ yakalanmak üzere: Operasyon bu akşam başlıyor

Çiftlik Bank şirketiyle 1 milyar 100 milyon lira vurgun yaparak ülkeyi terk eden dolandırıcı Mehmet Aydın’ın Ukrayna’nın başkenti Kiev’de görüldüğü öne sürüldü. Türk gazetecilerce peşine düşülen Aydın, saklanmaya devam ediyor.

 

 

Kiev’in işlek noktalarına Aydın’ın afişleri asıldı. Afişlerde Aydın’ı bulana 350 bin dolar ödül konduğu ifadesi de yer alıyor. İnterpol tarafından da dünya çapında aranan Aydın’ın Ukrayna’ya nasıl geldiği ise gizemini koruyor.

"YAKALANMAK ÜZERE"

 

 

Türkiye’den bir araştırma için Kiev’e gelen gazeteci Ziya Kara, iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kara, “Operasyon başlıyor ve Mehmet Aydın bu akşam yakalanıyor. 24 saat içinde yakalanacak. Adresini tespit ettik bütün bilgileri elimizde. Her an operasyon başlayabilir” dedi.

Kara açıklamasının devamında, “Mehmet Aydın’a söylüyoruz gel Türk adaletine teslim ol. Biz seni bulduk yerini bulduk bütün saklandığın hücreleri bulduk. Pişman olduğunu söyle ve ben paraları geri ödeyeceğim de. Nerede olduğunu ve kaç adamın senin yanında olduğunu biliyoruz. Sevgililerin ve iş yerlerinin nerede olduğunu da bulduk. Seni 3 haftadır takip ettik. Geçmişte öldürülen bir istihbaratçının olayını araştırmak için gelmiştik. Çiftlik Bank’ın sahibine şans eseri rastladık. Türkiye gözün aydın mağdurlar sevinsin” şeklinde konuştu.

Çiftlik Bank’ın kurucusu ‘tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Mart 2018’de Türkiye’den kaçmış ve en son Uruguay’da görülmüştü.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 139 TÜMÜ
 • murobeko 7 ay önce Şikayet Et
  ne saçmalık... bu istihbari bilgi neden haber ediliyor..
  Cevapla
 • vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  şuna adam diye inanıp para yatıranların hiç aklı var mı acaba?
  Cevapla
 • m05 7 ay önce Şikayet Et
  onun yerinde olsam hindistan a giderdim. oradan kimse alamaz. tosunlar orada kutsal çünkü
  Cevapla
 • istivayat 7 ay önce Şikayet Et
  Ha iyi operasyon akşama başlıyacakmış, söyleyin tosuncuk hazır olsun!
  Cevapla
 • Pıoneer 7 ay önce Şikayet Et
  Caldıklarının vergisini verme zamanı geldi demek
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR