Hava sahamızda yabancı unsur kalmayacak!

İHA ve SİHA’lar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtı’nda Mehmetçiğin gözü oldu. Hava araçlarında kullanılan motorların yerli üretimi için harekete geçildi.

ABONE OL
GİRİŞ 27.11.2019 13:16 GÜNCELLEME 27.11.2019 13:20 EKONOMİ
Hava sahamızda yabancı unsur kalmayacak!
Hava sahamızda yabancı unsur kalmayacak!

Sağladığı istihbaratlar ile teröristlerin hareket kabiliyetini engelleyen İHA’lar sayesinde Mehmetçik, 25 bin fit yükseklikten bir ayakkabıyı dahi görebiliyor. Bu kapsamda insansız hava araçlarında konumunu daha ileriye taşımak için yol haritasını belirlenirken, hava araçlarında kullanılan motorların yerli üretimi için AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları 2023’e kadar tamamlanacak, vakit kaybedilmeksizin seri üretime başlanacak.

Akıncı TİHA

Belirlenen yol haritasına göre, dünyada sadece dört ülkenin üretebildiği TİHA üretilmesi için yapılan çalışmalara hız verilecek. Konvansiyonel harp ve terörle mücadelede büyük destek sunacak stratejik özelliklere sahip olması planlanan TİHA’lar daha yüksek irtifaya çıkılabilecek. TİHA’lar ayrıca daha fazla yük taşıyabilecek. Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ilk defa geçtiğimiz eylül ayında İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST’te görücüye çıkmıştı. Çeşitli testleri devam eden Akıncı TİHA, kendine özgü bükümlü kanat yapısıyla 20 metrelik bir kanat açıklığına sahip olacak ve çok sayıda millî akıllı mühimmat taşıyabilecek. Yirmi dört saat kesintisiz havada kalabilecek TİHA, 40 bin fit irtifada uçabilecek. Ayrıca bin 350 kilo da yük taşıyabilecek.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  sezgin nirdesin lannn reis neyle uğraşıyor neymis chp dizayn edecekmus lan oglum onlara kafa yormaya degermi yapılan Lara bakkkk
  Cevapla
 • samimi 11 ay önce Şikayet Et
  Reis ne islerle ugrasirken ,kemalda ayda bir Yalan salliyor.
  Cevapla
 • koylu 11 ay önce Şikayet Et
  ben ataturk 2 diyom kiziyorlar.patlasinlar-catlasinlar-delirsinler.ataturk 2 nokta.
  Cevapla
 • Afyon 11 ay önce Şikayet Et
  Reis adamsın gurur duyuyorum Büyük Türkiye için yola devam İnşaallah Allah yar yardımcınız olsun.
  Cevapla
 • ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  zaten üretil edimi pd170 diye bir motor..
  Cevapla
 • Alpagut 11 ay önce Şikayet Et
  Pd 170 helikopter motorudur
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR