Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın açılıyor

İstanbul'da yapımı tamamlanan Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restorasyonu tamamlanan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenlerle hizmete açılacak.

ABONE OL
GİRİŞ 30.05.2020 17:48 GÜNCELLEME 30.05.2020 17:48 EKONOMİ
Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın açılıyor
Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın açılıyor

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Yeşilköy Hastanesi'ndeki tören saat 14.00, Hadımköy Hastanesi'ndeki tören ise saat 16.00'da gerçekleştirilecek.

 

Covid-19 salgını sürecinde önemli rol üstlenecek hastaneler aynı zamanda sağlık turizmi kapsamında yabancı hastalara da hizmet verecek.

Toplam 125 bin metrekare alana kurulu Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, 75 bin metrekare kapalı alana sahip. Hastanenin 432’si yoğun bakım olmak üzere, gerektiğinde yoğun bakıma dönüştürülebilecek toplam 1008 yatağı bulunuyor. 16 ameliyathane ile hizmet verecek hastanede ileri teknoloji tıbbi donanım kullanılacak.

 

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi ise 23 dönüm arazi üzerine kurulu ve 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip. 59’u yoğun bakım olmak üzere 101 yatak ile hizmet verecek. II. Abdülhamid döneminde yapılan tarihi bina Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla restore edilerek hizmete hazır hale getirildi.

Cuma günü açılan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin yanı sıra Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ve Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesinin hizmete açılması, Covid-19 salgınında diğer hastanelerin normalleşme sürecini de hızlandıracak.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Osmanlı Torunu 3 ay önce Şikayet Et
    Allah razı olsun. Sağlık için güzel yatırım. Benim anlamadığım bunlar covid in 2inci 3üncü dalgası, veya olası istanbul depremi için hazırlıkmı . Öyle ise Allah bin katt razı olsun. yoksa sadece sağlık turizmi için mi. Çözemedim.
    Cevapla
  • Öfkeli65yaşüstü 3 ay önce Şikayet Et
    14.00 den önce sokağa çıkarlarsa polis ceza kessin.onların içinde çok 65 yaş üstü var.şimdiden ihbar ediyorum
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR