Fabrikadan çıktığı gibi duruyor! 70 bin liraya satın aldı

Kırıkkale'de otomobil tutkunu bir kişi, orijinalliğini koruyan ve üzerinde koltuk naylonu bile duran 1997 model otomobili 70 bin liraya satın aldı.

ABONE OL
GİRİŞ 30.06.2020 09:45 GÜNCELLEME 30.06.2020 10:45 EKONOMİ
Fabrikadan çıktığı gibi duruyor! 70 bin liraya satın aldı
Fabrikadan çıktığı gibi duruyor! 70 bin liraya satın aldı

Kırıkkale'de yaşayan Fatih Yunus Güzel, 1997 model Tofaş Doğan SLX marka otomobili yaklaşık 1 ay önce Aydın'ın Çine ilçesinden 70 bin liraya satın aldı. Kilometre yazmasın diye kurtarıcı ile getirdiği otomobilini iş yerinde sergileyen Güzel'in 8 bin 500 kilometredeki otomobili orijinalliği ve temizliğiyle görenleri şaşırtıyor. Fabrikadan ilk çıktığı gibi duran otomobil, saat gibi de çalışıyor. Her gün iç ve dış temizliği yapılan aracın değişen parçası da bulunmuyor.

 

 

"Otomobili ilk sahibinden aldım"

 

 

Genelde de yerli arabaları almayı tercih ettiğini ifade eden Fatih Yunus Güzel, internetten araştırarak bulduğu 1997 model otomobili ilk sahibinden 70 bin liraya satın aldığını söyledi. Otomobilin 8 bin 500 kilometrede olduğunu kaydeden Güzel, "En son aldığımız aracımız da bu. Kilometresi şu anda 8 bin 500 kilometrede orijinal kilometresi. Fabrikadan çıktığıyla fabrika boyası. İçiyle dışıyla fabrikasyon bir araç. Bu aracımızı Aydın'dan Arif amcadan aldık. Kendisi çok güzel korumuş çok güzel bakmış. Kendisi ilk sahibiydi. Biz de bu saatten sonra onun koruduğu kadar korumaya çalışacağız. Sevdiğimiz bir araç şu an aldık bakalım. Aldığımız günden beri taliplisi var. Kar elde etmek için aldığımız araç değil. Biz bunu sevdiğimiz için aldık" dedi."Hem kilometresi düşük hem de temiz zor denk geliyor"

Aracı 70 bin liraya pazarlıksız satın aldığını belirten Güzel, "Kilometresi düşük olduğu için ve arabanın kendisi temiz olduğu için. Hem kilometresi düşük hem de temiz zor denk geliyor. Bu aracı fabrikadan çıktığı gibi olduğu için aldık. İnternette 70 bin lira yazıyordu. 70 bin liraya pazarlıksız aldık. Buraya geldik muayenesi yoktu. Birkaç günü vardı. Kurtarıcı ile muayenesini yaptık. Şu anda da sehpaya kaldırdık. Bunun bezi var arada sırada tozunu alıyoruz. Arada da çalıştırıyoruz sıkıntı olmasın diye. Sehpada da yatırıyoruz şu an için" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Soner Sahin 4 ay önce Şikayet Et
  Ya neden hakaret ediyorsunuz zamaninin kral arabasiydi hem 1997 Mercedes arabaya da bi bakin simdi nasil duruyor o da teneke gibi dersiniz simdi siz bu kafayla Allah akil fikir versin sizlere...
  Cevapla
 • X-FİLES 4 ay önce Şikayet Et
  Benim araba o zaman 100bin eder. İşte piyasa böyle böyle yükseldi. Onun araba bu kadar ise benim daha iyi o zaman daha çok eder. Bari kaliteli arabaya 70 bin verseydiniz. Uçan teneke :)
  Cevapla
 • hilmii 4 ay önce Şikayet Et
  bu teneke sevdası nedir :)
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR