Dev şirketten çok konuşulacak TikTok kararı

ABD merkezli internet alışveriş devi Amazon'un çalışanlarından Çinli şirket ByteDance'e ait TikTok uygulamasını telefonlarından silmelerini istediği belirtildi.

ABONE OL
GİRİŞ 10.07.2020 22:54 GÜNCELLEME 10.07.2020 22:54 EKONOMİ
Dev şirketten çok konuşulacak TikTok kararı
Dev şirketten çok konuşulacak TikTok kararı

Amazon tarafından çalışanlarına gönderilen e-postada, çalışanların şirket e-postalarına erişimi için telefonlarında TikTok bulundurmamaları gerektiği duyuruldu.

 

 

Emailde, "Güvenlik nedeniyle, Amazon e-postasına erişim sağlanan telefonlarda TikTok kullanılmasına artık izin verilmeyecektir. Eğer e-postanıza erişim sağlamak istiyorsanız, TikTok'u silmelisiniz." ifadesine yer verildi.

ABD, TİKTOK VE DİĞER ÇİNLİ SOSYAL MEDYA UYGULAMALARINI YASAKLAMAYA HAZIRLANIYOR

 

 

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da salı günü, TikTok da dahil olmak üzere Çin menşeli sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladıklarını açıklamıştı.

Özellikle TikTok uygulamasının güvenlik açısından büyük tehlike oluşturduğu yönündeki tartışmalara atıfta bulunan Pompeo, ''ABD, insanların telefonlarında yüklü olan Çinli uygulamalar hakkında doğru olanı yapacaktır. Şu an konuyla ilgileniyoruz." ifadesini kullanmıştı.

TikTok’tan yapılan yazılı açıklamada ise Pompeo'nun sözlerine tepki gösterilmiş, "Kullanıcılarımıza güvenli bir uygulama deneyimi sunmaktan daha önemli bir önceliğimiz yok. Çin hükümetine hiçbir zaman veri sağlamadık, istendiğinde de bunu yapmayız." şeklinde karşılık verilmişti.

ABD'de ve dünya çapında 800 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip TikTok'un, kullanıcılarının kişisel bilgilerini Çin yönetimine bildirdiği iddia ediliyor. Çok sayıda ABD'li uzman, firmanın ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğu yönünde görüş bildiriyor.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Nazife 3 hafta önce Şikayet Et
  Aaaa tik tok suz yasayamam
  Cevapla
 • nimet 3 hafta önce Şikayet Et
  Çok doğru ve yerinde bir karar..
  Cevapla
 • Hayret 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu tür zararlı uygulamaların kime ne faydası olurki zarardan başka insan islamdan uzak yaşadıkça insanların oyuncağı oluyor.
  Cevapla
 • Reziller 3 hafta önce Şikayet Et
  Abd google ile aynisini yapmiyor sanki kendileri rezil başkası 'da rezildir diyor
  Cevapla
 • Mücahit 3 hafta önce Şikayet Et
  Kayygılıyız :))
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR