Sağlık sistemini Yunanistan ile kıyaslayıp Türkiye'yi seçtiler

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Avrupa'da Kovid-19 vakalarının artmasının, İngiliz turistlerin sonbahar tatil tercihlerini Türkiye'ye kaydırdığını söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.09.2020 15:00 GÜNCELLEME 25.09.2020 15:00 EKONOMİ
Sağlık sistemini Yunanistan ile kıyaslayıp Türkiye'yi seçtiler
Sağlık sistemini Yunanistan ile kıyaslayıp Türkiye'yi seçtiler

İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19'dan etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde, salgına rağmen yerli ve yabancı misafirlerin ağırlanmaya devam edildiğini, Akdeniz ve Ege kıyılarında hareketliliğin sonbaharda da sürdüğünü belirtti. 

 

EN BÜYÜK ETKİ SAĞLIK SEKTÖRÜ OLDU

Tüm olumsuzluklara rağmen sektörün içinden gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un süreci çok iyi yönettiğini ifade eden İşler, tüm dünyanın yaşadığı sıkıntıdan Türkiye'nin en az etkilenen ülkelerin başında geldiğini ifade etti.

Salgında bazı otellerin "iş yapılmaz" kaygısıyla açılmadığını anımsatan İşler, açan otellerin ise kazandığını dile getirdi. 

 

Başta Rusya olmak üzere birçok ülkeden misafir ağırlayan Türkiye'de sezonun son aylarının beklenenden daha iyi yaşandığını bildiren İşler, Türkiye'nin bu yıl 16 milyon turist ve 11 milyar dolar gelir hedefinin bulunduğunu, buna doğru emin adımlarla gidildiğini aktardı. 

İşler, Akdeniz çanağındaki rakip ülkelerde durumun daha kötü gözlendiğine işaret ederek, bunun sadece turizm değil sağlık altyapısıyla da ilgili olduğuna dikkati çekti. 

İNGİLİZLER SÜPRİZ YAPTI

Binlerce Rus turistin Antalya'ya tatil için geldiğini, gelmeye de devam edeceğini anlatan İşler, şöyle dedi:

"Bu senenin sürpriz ülkelerinden biri İngiltere. İngiliz turistlerin İspanya'ya karşı çok büyük bir ilgisi vardı. İspanya sınırlarını kapattı. Sağlık altyapısı ve hükümetin kararından dolayı ciddi hatalar yaptılar. Vaka sayılarının artmasının bir türlü önüne geçemediler."

İspanya, İtalya, Hırvatistan'a gidemeyen turistlerin Yunanistan ile Türkiye'yi kıyasladığını dile getirerek, "Yunanistan'ın sağlık altyapısının iyi olmaması ve Türkiye'nin çok iyi olması turistlerin tercihini buraya kaydırdı. Bunların başında İngilizler geliyor. Eylül ayında çok yoğun bir talep var. Şu anda İngilizler, İspanya'nın kendini kapatmasıyla rotasını Türkiye'ye çevirdi. Bunun en büyük sebebi pandemi sürecinin iyi yönetilmesi ve sağlık altyapımızın güçlü olması."  değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 13 TÜMÜ
 • izmirli 3 hafta önce Şikayet Et
  tabi gelirler bizde gelenlere 2 gün içinde tes yaptırmışmı şartı yok da ondan olmasın
  Cevapla
 • Aladag 3 hafta önce Şikayet Et
  Paund her zaman degerli sadece bu zaman içinde in geçerli değil Avrupalıların birinci derecede İtalya ve İspanya 1 inci tercihleridir. Avrupalıların Türkiye ye ve türkülere bakış açısı farklıdır
  Cevapla
 • KORKUSUZ 3 hafta önce Şikayet Et
  Faizin yükselmesiyle ve de bu ingilizlerin buraya gelmesinden dolayı 10 TL olur sterlin.
  Cevapla
 • mert 3 hafta önce Şikayet Et
  yunanlilarda amma sahtekärlik sistemi birnumara AB nin ac ezikleri rezilleri
  Cevapla
 • Vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  adamların asgari ücreti 2500 paunt olsa 2500×9:22500(22bin500 tl yapar.)aptal olmayan ingiliz elbette Türkiyeye gelir.
  Cevapla
 • Uyan 3 hafta önce Şikayet Et
  ben teknede çalışıyorum ingilizler bodrum gümbet her yıl dolar taşar.....adamlar burada kral gibi ağırlanır prens gibi uğurlaniyor.....cunki adamların parası çok değerli...
  Cevapla
 • Mehmett 3 hafta önce Şikayet Et
  Adı üstünde asgarî ücret .Artırabilmesi ne kadar gerçekçi acaba?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR