Emlak sektöründeki hareketlilik, büyük firmaları Türkiye'ye çekti

Türkiye’de yaşanan emlak nareketliliği ile birlikte, emlak komisyonlarında yüksek karlılıkların oluşması dünyadaki bir çok emlak şirketini Türkiye’ye çekti.

ABONE OL
GİRİŞ 23.06.2022 12:49 GÜNCELLEME 23.06.2022 12:49 EKONOMİ
Emlak sektöründeki hareketlilik, büyük firmaları Türkiye'ye çekti
Emlak sektöründeki hareketlilik, büyük firmaları Türkiye'ye çekti

Türkiye'ye yatırım yapan firmalar esnek çalışma fırsatları ile hayalleri olan kişilere gayrimenkul danışmanlığı fırsatları da sunuyor.

Gelen yatırımlar ile birlikte farklı sistemlerde uygulanmaya başlandı. Gayrimenkul sektörünü yurtiçi ve yurtdışında geniş pazarlara ulaştıracak franchise gayrimenkul sistemi Redwoork yüzlerce danışman ile hizmet vermeye başladı.

SEKTÖRÜN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLAYACAK

İstanbul ve Bursa başta olmak üzere birçok şehirde kendi ofisleri ile hizmet vermeye başlayan firma, gayrimenkul sektörünü büyütecek bir girişim olarak öne çıkıyor. Sistem, aynı zamanda esnek çalışmaya da müsait. Tam zamanlı ya da esnek çalışmak isteyen gayrimenkul danışmanlarına iş ve ofis imkânı sunuluyor. Gayrimenkul danışmanları Avrupa standartlarında hazırlanmış ofislerdeki imkanlardan faydalanabiliyor, müşterileriyle görüşmelerini ofiste gerçekleştirebiliyor. Danışman sayısının yıl içerisinde binin üzerine çıkması bekleniyor. Emlak sektöründe çığır açacak sistem gayrimenkul sektörünü yurtiçi ve yurtdışında geniş bir pazara ulaştırmayı hedefliyor ve sektörün büyümesine katkı sağlayacak.

CİDDİ KATKI SAĞLANACAK

Sistem ve gayrimenkul sektörü ile ilgili bilgi veren Redwoork Türkiye Direktörü Çağatay Üçsu, “Gayrimenkul sektörüne yeni bir model getiriyoruz. Ülkenin yedi bölgesinde, Avrupa ülkelerinde ve Körfez ülkelerinde açacağımız ofislerimizde yüzlerce gayrimenkul danışmanı istihdam edeceğiz. Türkiye genelinde ofislerimiz hem danışmanlarımızın kullanımına hem de yatırımcılara hizmet vermeye başladı. Kendi ofislerimizde ve franchise ofislerimizle istikrarlı bir büyüme hedefliyoruz” diye konuştu.

EN FAZLA GAYRİMENKULE YATIRIM YAPILIYOR

Yurtdışında yaşayan Türklerin en fazla yatırımı gayrimenkule yaptığına dikkat çeken Üçsu, “ABD, Hollanda, Almanya ve İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde ofis açmayı planlıyoruz. Bu sayede doğru zamanda doğru yatırım ile buluşturmuş olacağız. Ayrıca yurt dışındaki yerli ve yabancı yatırımcılara aracılık etmiş olacağız. Redwoork olarak tecrübeli danışmanlarımız ve yenilikçi vizyonumuz ile gayrimenkul sektöründeki satış oranın artmasında ciddi katkıda bulunacağız. Yatırımlarımıza sürekli yenisini ekleyerek devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl turizm ve konaklama alanlarında hizmet verecek yeni yatırımlar planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : İHA
Tuğba Bozkurt Haber7.com - Editör
Haber 7 - Tuğba Bozkurt
YORUMLAR 3
 • Vurucu 1 hafta önce Şikayet Et
  senin kdv ni emlakçı niye ödesin tabiki sen ödüyeceksin. markette mal aldığın zaman kdv koyma mı diyorsun sanki adam fişini kesiyor kdv sinide paşa paşa ödüyorsun. emlakçıya gelince benim kdv mi sen öde diyorsun öyle şey olurmu tabiki adam senden kdv isteyecek sen kdv yi vermeyince emlakçıda fatura vermiyor amma gelir beyanında bulunuyor zaten biraz akıl lazım cahil olma
  Cevapla
 • Trakyalı misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  biz emlakçı dan mal almıyoruz hizmet alıyoruz. oda hizmetin karşılığı olarak ücret alıyor. ve tabiki vergisinide emlakçı kendisi verecek.
  Cevapla
 • öneri 1 hafta önce Şikayet Et
  Emlakçılar fatura kesmiyorlar. Emlakçıların fatura kesmelerini sağlamanın bir yolu olmalı. Fatura isteyince ekstra kdv parası istiyorlar.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR