F.Bahçe'den transfer mesajı! 'Mümkün kılınmamaktadır'

Fenerbahçe, Tahkim Kurulu'nun 16 milyon TL'lik ek bütçe kararına yönelik bir açıklama yayınladı.

ABONE OL
GİRİŞ 23.01.2020 21:56 GÜNCELLEME 23.01.2020 21:57 Fenerbahçe
F.Bahçe'den transfer mesajı! 'Mümkün kılınmamaktadır'
F.Bahçe'den transfer mesajı! 'Mümkün kılınmamaktadır'

Fenerbahçe, Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu 16 milyon TL'lik ek bütçenin, kendilerinin istediği bütçenin çok altında olduğunu ve bu şartlar altında transfer yapılmasının mümkün olmadığını açıkladı.

 

 

Sarı - lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Uzun süredir tüm camiamızın ve tüm kamuoyunun yakından takip etmekte olduğu Takım Harcama Limitleri hususunda TFF Tahkim Kurulu'nun akşam saatlerinde açıklanan kararı çeşitli mecralarda bilgi kirliliğine yol açmıştır.

 

 

Bu kararın gerekçesi ve hesaplama yöntemleri henüz bilinmemekle birlikte eldeki kısa karara dayanan veriler, verilmiş kararın haklı ve güçlü dayanaklarla temellendirilmiş taleplerimizi karşılamadığını göstermektedir.

Gerekçeleri ortaya çıktıktan sonra kamuoyuyla nesnel eleştirilerimizi paylaşacağımız bu karar sonucunda, en son Kulüp Lisans Kurulu kararıyla 257.453.708,- TL olarak bu belirlenen harcama limitimiz 16.000.000 TL'lik artışla 273.453.708,- TL'ye yükselmişse de bu rakam Kulübümüzün haklı talebi olan 332.769.635- TL'den çok uzaktır.

Ulaşılan nihai rakam olan 273.453.708,-TL'ye, müsaade edilen limit aşımı olan %30'luk payın ilavesi sonucunda Kulübümüzün TFF tarafından hesaplanan harcama limiti yaklaşık 355 Milyon TL'ye ulaşırken, yine TFF tarafından hesaplanan mevcut harcaması 374 Milyon TL'dir.

Dolayısıyla kabul etmediğimiz bu hesaplamalar ışığında Kulübümüzün 19 Milyonluk bir limit aşımı söz konusu olup, Kulübümüzün transfer ve benzeri konularda yatırımlar yapılabilmesi için gerekli manevra alanı mevcut duruma göre mümkün kılınmamaktadır.

Ancak Kulübümüz haklı mücadelesine devam ederek, önümüze konan tüm bu engelleri aşma ve Kulübümüzün yararına olacak her türlü hamleyi gerçekleştirme iradesini vazgeçmeksizin sürdürecektir.

Öte yandan yine aynı dakikalarda yapılan PFDK açıklamasında futbolcumuz Vedat Muriq'e ilişkin bir ceza tayinine yer olmadığı kararı bildirilmiştir.

Niyet okuma gibi, hukuktan ve bilimden uzak bir yöntemle sevk edilerek, medyanın ve PFDK'nın önüne atılan futbolcumuzla ilgili karar, olmaması gereken sevk işleminin olması kaçınılmaz sonucudur.

Buna rağmen bu kararın oy birliğiyle değil, oy çokluğu ile alındığını görmek, bir süredir Kulübümüzün ısrarla dile getirdiği endişelerin haklılığının bir örneği dahadır.

Haliyle birkaç saat içinde lehimize iki ayrı karar çıkmış gibi lanse ederek algı çalışması yapanlara hatırlatmak isteriz ki, Fenerbahçe sadece hukuka ve haklı mücadeleye inanarak, bir tane durumu "idare etme", bir de hiç muhatap kalmaması gereken haksızlığı "bertaraf etme" kararı elde etmiştir. "Lütfen" verilen kararlara razı gelip, doğruyu ve haklıyı söylemekten geri durmayacağımızı, Kulübümüze açılan her cephede tüm mücadelemizi vermeye devam edeceğimizi bir kez daha duyururuz.

Yönetim Kurulumuz tarafından yarın daha fazla bilgi ışığında kapsamlı açıklama yapılacaktır.

ETİKETLER

YORUMLAR 3 TÜMÜ
 • Kenan Kara 8 ay önce Şikayet Et
  2 yilda 28 tane boş transfer yap sonrada suclu TFF olsun. Baskan kusura bakmada bi kendini hesaba çek önce
  Cevapla
 • cafer c 8 ay önce Şikayet Et
  Bir Fenerbahçe haberi ve...yorum yapanların çoğu ezik taraftarlar. Şaşırdık mı? Tabi ki hayır.
  Cevapla
 • sfk 8 ay önce Şikayet Et
  boş konuşup durmayin kulüplerin hepsinin sonu aynı şampiyon olmayan batıyor
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  gördüğünüz gibi en büyük kulüp fenerbahçedir. aşağıdaki yorumlarda fenerbahçelilerden çok başka takımın taraftarları var. en büyük haber değerini veren kulüp yine fenerbahçedir. hakkımızı alacağız siz merak etmeyin fenerbahçe düşmanları
  Cevapla
 • esedullah 8 ay önce Şikayet Et
  Yani resmen komedi oynanıyor. Bu kadar da danışıklı oöduğunuzı belli etmeyin ya. Göstermelik olarak sanki aralarında sıkıntı varmış gibi bir komedi sahneliyorlar. Ama yavaş yavaş, gıdım gıdım, alttan alttan işlerini yola koyuyorlar. Bu sene öyle ya da böyle fsneri şampiyon yapacaklar.
  Cevapla
 • R ACAR 8 ay önce Şikayet Et
  Yapmak istedikleri başka bir takım olmasın
  Cevapla
 • Lagaluga 8 ay önce Şikayet Et
  Cahilsin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR