Şenol Güneş: Hadi Falcao'nun yerine Adem'i oynat!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'de kulüplerin 14 yabancı oynatmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 13.02.2020 16:50 GÜNCELLEME 13.02.2020 16:50 Futbol
Şenol Güneş: Hadi Falcao'nun yerine Adem'i oynat!
Şenol Güneş: Hadi Falcao'nun yerine Adem'i oynat!

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Haber Glabel'de katıldığı canlı yayın sırasında 14 yabancı kuralı hakkında konuştu.

 

14 yabancı sayısının fazla olduğunu belirten Şenol Güneş, yabancı futbolculara verdiği paralar yüzünden kulüplerin ekonomik olarak çökme noktasına geldiğini söyledi.

İşte Şenol Güneş'in açıklamaları....

 

BORÇ SEBEBİ YABANCILAR

14 oyuncu fazla, Türk oyuncuların oynaması lazım. Türk oyuncu lazımsa, kulüp yapılarına bakmamız lazım. Altyapılara yönelmemiz lazım. Borçların sebebi yabancı oyuncular. Döviz karşısında paramızı korumak istiyoruz ama paramız gidiyor. Türk futbolcusuna döviz vermemekle Türk parasını koruyamayız.

6-7 YABANCI YETER

14 yabancı alıyoruz, yarısı oynamıyor. Bu yabancı transferleri kolaya getiriyor. Menajer getiriyor, tarama da yapılmadan alınıyor. Tarama yapıldığını düşünmüyorum. Ben de başarılı olsam, günlük başarı için giderim alırım yabancı. 6-7 yabancı oyuncu yeter.

EMRE AKBABA ÖRNEĞİ

Galatasaray, Emre Akbaba'yı 3-4 milyon euroya aldı. Onun yerine yabancı birini alsaydı kaç parya alacaktı? 10 milyon euroya alacaktı. İşte yerli oyuncu bu.

"HADİ FALCAO'NUN YERİNE ADEM'İ OYNAT"

Falcao'nun maliyeti ne kadar, Adem Büyük'ün maliyeti ne kadar? Galatasaray fazla yabancı aldı, düşündüğü gibi çıkmadı. Falcao'yu oynatma bakalım hadi? Adem'i oynat, Falcao'yu beklet! Ne zaman oynar Adem, Falcao'nun kötü olduğunu görürsen ve Adem de iyiyse oynar. O zaman da neden aldın derler. Yabancı kriteri çıktığında doğru maddeler vardı. Çok oyuncu alan TFF'ye ödeme yapacaktı ama olmadı.

PEPE'Yİ GETİRDİK NE OLDU?

Trabzonspor kimi sattı? Yusuf Yazıcı! Kimi satmayı düşünüyor, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür! Türk futbolu bu şekilde kalkınabilir. Beşiktaş'a Pepe'yi aldık ne oldu? Giderken erozyona uğruyorsun. Ne marka değeri artıyor, ne oyuncu değeri artıyor.

KAYNAK : Haber Global

ETİKETLER

YORUMLAR 66 TÜMÜ
 • Nesdahl 5 ay önce Şikayet Et
  Cakma imparatorun görevi bu türk futbolunu cökertmek bizim yillardir söyledigimizi ancami fark ettiniz hepiniz antrenör olarak suclusunuz
  Cevapla
 • doktor 5 ay önce Şikayet Et
  matematiğini sevsinler.emre akbabayı 4-5 milyona aldılar neden biliyormusun.yabancı serbestliğinden dolayı.kısıtlarsan,10 dan aşağıya alamazsın
  Cevapla
 • Yorumcu 5 ay önce Şikayet Et
  Altyapıdan ilk 11 de 2-3 futbolcu toplamda sahada 6 yerli futbolcu kuralını getir. Sonra yabancı sayısını serbest bırak. Ondan sonra her yıl uğraşma.sistemin otursun.
  Cevapla
 • Futbol cahili 5 ay önce Şikayet Et
  Baştan aşağı iflas etmiş çocukça diyeceğim ama çocuk bile bu kadar düşüncesizce saçmalamaz dediği tamamen futbol cahilliğinden ibaret yazık çok yazık derhal kovulmalı
  Cevapla
 • Tavşana bak 5 ay önce Şikayet Et
  Türk futbolunun sorunu yabancılar değil İş adamlarının menajerlik oyununu gibi kulüpleri oyuncağa çevirmesidir. Toplumu üç kuruşluk EGO’ları için germeleridir ki umarım EGO’ları için yapıyorlardır aksi taktirde gezinin sponsoru olanların bu gerilime sebep olması başka şeyleri düşündürüyor
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR